Tenis

Český tenista Zdeněk Kolář udolal argentinského favorita

Zdeněk Kolář postoupil na antukovém challengeru v Lisabonu do druhého kola, když se stejně jako před týdnem v Braze utkal s Argentincem Pedrem Cachinem. Také tentokrát vydřel český tenista výhru ve třech setech, favorizovaného protivníka zdolal i přes špatný vstup do utkání 6:3, 4:6 a 6:3. Kolář vstoupil do zápasu vlažně, když ztratil hned svůj úvodní servis a za stavu 0:3 čelil na podání dalšímu brejkbolu. Ten však Čech odvrátil, aby třemi brejky v řadě zavelel k velkému obratu. Úvodní set tak bral Kolář poměrem 6:3.

Zdeněk Kolář postoupil na antukovém challengeru v Lisabonu do druhého kola, když se stejně jako před týdnem v Braze utkal s Argentincem Pedrem Cachinem. Také tentokrát vydřel český tenista výhru ve třech setech, favorizovaného protivníka zdolal i přes špatný vstup do utkání 6:3, 4:6 a 6:3. Kolář vstoupil do zápasu vlažně, když ztratil hned svůj úvodní servis a za stavu 0:3 čelil na podání dalšímu brejkbolu. Ten však Čech odvrátil, aby třemi brejky v řadě zavelel k velkému obratu. Úvodní set tak bral Kolář poměrem 6:3.

Úvod druhé sady připomínal start té první. Kolář rychle prohrával 0:3, navíc s mankem dvou brejků. "To není možné. Co je?" ptal se tehdy sám sebe poté, co kazil jeden úder za druhým. Také tentokrát však dokázal český tenista čtyřmi hrami v řadě skóre otočit ve svůj prospěch a zdálo se, že má rázem navrch.

Koncovku sady ovšem Kolář nezvládl. V deváté hře pustil soupeře na příjmu do vedení 30:40 a ten brejkbolem nepohrdl. Následně Cachin doservíroval dějství čistou hrou a vynutil si rozhodující part.

Třetí set už se odehrával dle odlišných not. Tentokrát zaznamenal lepší úvod Kolář, brejk na 2:0 ale nepotvrdil, a tak byl stav rychle srovnán.

Klíčové momenty přišly v sedmém a osmém gemu. Kolář nejprve přežil na servisu dva brejkboly, aby v dalším gemu na příjmu sám soupeřovo podání loupil. Následně už Kolář duel dopodával, když využil druhý mečbol.

Stejně jako minulý týden v Braze tak i tentokrát Kolář porazil Cachina ve třech setech a zahraje si na portugalské půdě o osmifinále. Soupeřem mu v Lisabonu bude jedenáctý nasazený Ital Lorenzo Giustino.

Lisboa Belem Open (muži, POR, 46 600 EUR, antuka)