Tenis

Moneta Czech Open: Kopřiva vyřadil bývalého 38. hráče světa

Pokračuje challengerový podnik Moneta Czech Open v Prostějově. Během prvního dne se dařilo třem domácím tenistům z osmi, přičemž v hlavní soutěži uspěl jen Vít Kopřiva, který přehrál Jaroslava Pospíšila.

Lehečka v Prostějově překvapil Šátrala (6:2, 4:6, 6:1)

Jiří Lehečka (536.) se na podniku Moneta Czech Open dočkal třetí challengerové výhry v hlavní soutěži. Sedmnáctiletý talent v prvním kole letošního ročníku vyzrál na nedávného finalistu z Mostu Jana Šátrala (356.), kterého přehrál 6:2, 4:6, 6:1.

Kopřiva si vyšlápl na Darcise (6:7, 6:3, 6:4)

Vít Kopřiva (617.) se na Moneta Czech Open postaral o překvapení. Jednadvacetiletý domácí hráč ve druhém kole dvouhry vyřadil šestnáctého nasazeného a bývalého osmatřicátého tenistu světa Steve Darcise (245.), s belgickým protivníkem si poradil po sadách 6:7(5), 6:3, 6:4. Kopřiva po ztraceném prvním setu získal druhé dějství zásluhou jednoho brejku, ve třetí sadě si připsal hned tři brejky.

Šafránek odvrátil prohru s Jebavým (6:1, 3:6, 6:4)

Václav Šafránek (346.) se s velkými problémy dostal do druhého kola dvouhry Moneta Czech Open. Pětadvacetiletý hráč v pondělí dopoledne přehrál Romana Jebavého (-), který si poslední zápas v hlavní soutěži singlu připsal v polovině srpna 2016, po sadách 6:1, 3:6, 6:4. Šafránek ve třetím setu prohrával 0:2 a odvracel brejkbol. Následně zvrátil stav na 5:2 a ačkoliv Jebavý za stavu 4:5 podával na srovnání, utkání po více než hodině a tři čtvrtě dopadlo lépe pro favorizovaného Šafránka.