Tenis

Ještě vétší peníze, než jsme čekali

Zatímco elitní tenisté testovali v Madridu nový formát Davisova poháru, legendární Roger Federer společně s Alexanderem Zverevem z Německa si závěr sezony vyplnili exhibičním turné po Jižní a Střední Americe. Během šesti dnů sehráli pět duelů v pěti různých zemích.

Zatímco elitní tenisté testovali v Madridu nový formát Davisova poháru, legendární Roger Federer společně s Alexanderem Zverevem z Německa si závěr sezony vyplnili exhibičním turné po Jižní a Střední Americe. Během šesti dnů sehráli pět duelů v pěti různých zemích. Zadarmo to rozhodně není, ba naopak! Odměna je přímo pohádková! Podle tamních médií si švýcarský rekordman v počtu grandslamových titulů přijde na rovných 10 milionů amerických dolarů. Inkasoval tedy dva miliony US dolarů za jediný zápas. Během necelého týdne tak vydělal víc než za celý rok na prize money z turnajů ATP.

 

V Santiagu de Chile vyhrál Federer ve třech setech nad Zverevem, v odvetě v argentinské metropoli Buenos Aires zase vyhrál o 16 let mladší Zverev v pouhých dvou setech. Třetí měření sil proběhlo v kolumbijském hlavním městě Bogotě, zbývajícími zastávkami bylyv Mexico City a Quito v Ekvádoru. Zájem o vystoupení tenisového Maestra byl enormní, tribuny byly napěchované k prasknutí. „Za lístek na Federera jsem dal svůj celý měsíční plat," napsal na sociálních sítích jeden z chilských příznivců osmatřicetileté sportovní legendy. Federerův majetek se odhaduje na 410 až 450 milionů eur (v přepočtu přes 10 miliard českých korun), podezřívat tenisovou ikonu z chamtivosti však rozhodně nelze.

 

Svoji třídu dokazuje i mimo kurty. Mimo jiné i tím, že nadace pod jeho jménem už věnovala více než 50 milionů amerických dolarů, díky čemuž se například dostalo více než milionu afrických dětí přístupu ke vzdělání.

 

                                                                               Václav Prokůpek

REDAKCE