Tenis

Andy Murray promluvil s vévodkyní Kate

Andy Murray je miláčkem všech britských tenisových příznivců, a tak není divu, že jeho pouhá přítomnost rozdává radost. V době, kdy by se normálně hrál Wimbledon, si prostřednictvím videohovoru vévodkyně Kate promluvila s mladými britskými tenisty a jako speciálního hosta přivedla právě největší hvězdu britského tenisu.

celý článek
Tenis

Podezřelých je 24 exhibičních zápasů

Přestože profesionální tenis má už několik měsíců kvůli koronaviru pauzu, tenisté jsou již v akci a hrají exhibiční turnaje. A právě na nich podle TIU (organizace zabývající se vyšetřováním ovlivňování zápasů) došlo již k 24 podezřelým zápasům. Přestože na exhibičních turnajích jde pouze o čest a slávu, sázkové kanceláře i na tyto zápasy vypisují kurzy a zdá se, že někdo toho využívá a ovlivňuje tato utkání, aby si přivydělal.

celý článek
Tenis

Serena chce přepsat historii

Blížící se tenisové US Open láká Serenu Williamsovou zejména z toho důvodu, že by právě doma chtěla dorovnat ikonickou Margaret Courtovou v počtu grandslamových vítězství v historii. Jenže prý se jí to nepovede, alespoň to si myslí česká legenda Martina Navrátilová.

celý článek
Tenis

Wimbledon ukázal štědrost

V dnešní době opravdu nevídanou štědrost předvedli organizátoři nejslavnějšího tenisového turnaje světa. Přestože se Wimbledon nekonal, rozhodli se pořadatelé vyplatit hráčům prémie.

celý článek
Tenis

Exhibice v Atlantě: Tenista Tiafoe se nakazil koronavirem

Dvaadvacetiletý Američan Frances Tiafoe je dalším profesionálním tenistou, jenž se nakazil koronavirem. Pozitivní test měl během exhibičního turnaje týmů v Atlantě. Po vítězném zápase se Samem Querreym se necítil dobře a do dalšího programu už nezasáhne. Akce se koná i s omezeným počtem diváků.

celý článek
Tenis

Tenisové exhibice v Berlíně se budou hrát před diváky

Tenisové exhibiční turnaje v Berlíně, na nichž přislíbila účast i dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová, se budou hrát před diváky. Šéftrenérka německé ženské reprezentace Barbara Rittnerová, jež je ředitelkou obou akcí, dnes potvrdila, že po uvolnění opatření proti koronaviru dostali pořadatelé povolení pustit do hlediště za mimořádných hygienických podmínek až 1000 fanoušků.

celý článek
Tenis

Djokovič na kolenou: Světová jednička věnovala 40 tisíc eur na boj s koronavirem!

Jeho charitativní tenisová akce Adria Tour skončila pořádným fiaskem, když se koronavirem postupně nakazili Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Viktor Troicki a nakonec i sám Novak Djokovič. Teď se však světová jednička ukázala v mnohem pozitivnějším světle, když věnovala srbskému městu Novi Pazar přes 40 000 eur (více než milion českých korun) na boj s koronavirem.

celý článek
Tenis

Adria Tour: Nakažený pořadatel Novak Djokovič s rodinou!

Pomalu se rozjíždí mnoho tenisových turnajů, většinou lokálních a prakticky veskrze v duchu exhibic. Hrají se národní turnaje, jak za studené války, protože překročení hranic často znamená pobyt v karanténě či vysoké riziko nákazy virem covid 19. Nejde tedy o žádné body do žebříčku ATP nebo WTA, o žádné velké tituly nebo poháry. Již se pomalu začíná mluvit o US Open, které by se mělo odehrát na přelomu srpna a září. Jak reálné ale je, že se turnaj odehraje a kdo na něj vlastně přijede?

celý článek
Tenis

Dvě a půl miliardy! Federer je větší boháč než Messi

Časopis Forbes zveřejnil žebříček nejlépe vydělávajících sportovců světa a poprvé v jeho historii je na prvním místě tenista. Roger Federer si s více než dvěma a půl miliardami korun polepšil z loňského pátého místa na první. Nahradil na něm argentinského fotbalistu Lionela Messiho.

celý článek
Tenis

Federer se jako první žijící Švýcar objevil na mincích

Roger Federer se jako první žijící Švýcar objeví ve své vlasti na minci. Švýcarská vláda oznámila, že nechala vyrazit památeční stříbrné mince s Federerovou podobiznou v hodnotě 20 franků (zhruba 450 českých korun). „Je to pravděpodobně nejúspěšnější švýcarský sportovec v individuálním sportu a dokonalý vyslanec naší země,“ uvedla přechodná švýcarská vláda na adresu bývalé světové jedničky a dvacetinásobného grandslamového vítěze.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert