Ostatní

Poprvé MS v softballu v ČR: Mistrem světa Argentina, ČR osmá

Jako první se rozehrál zápas o sedmé místo, kdy se spolu utkaly týmy z České republiky a Austrálie. Utkání přineslo nádhernou a vyrovnanou podívanou, ze které nakonec vzešla vítězně Austrálie, jež vyhrála 2:1. V dalším zápase byly k vidění tři homeruny a Američané zvítězili 5:4. První důležitý souboj byl duel mezi Kanadou a Novým Zélandem. Stejně jako všechny dnešní zápasy to byl těsný duel, ovšem Kanada nakonec zápas zvládla a vyhrála 2:1. Ve finále si to rozdala Argentina s Japonskem. Diváci viděli úchvatný zápas, který dospěl až do tie - breaku. Ty nakonec byly k vidění tři a lépe z nich vyšel jihoamerický tým, novým mistrem je Argentina!

celý článek
Ostatní

MS v softballu mužů poprvé v ČR: Kuba a Venezuela roli favorita plní

Kuba poměrně překvapivě vyzrála na Mexiko, a to ještě celkem suverénně 7:2. Singapur v napínavém boji nakonec udolal Jihoafrickou republiku 4:3. Nový Zéland podle předpokladů neměl s Botswanou nejmenší problém a triumfoval 7:0. Podobně suverénně si počínala i Venezuela, jež porazila Nizozemce 9:1. Japonci si po včerejší bitvě s Čechy připsali tentokrát snadnou výhru 10:0 nad Filipínami. Austrálie předčila Dánsko 5:3, to získalo tři body jediným odpalem.

celý článek
Basketbal

Finále Evropské ligy bez Veselého a Fenerbahce

Jan Veselý a jeho Fenerbahce se do finále Evropské ligy nepodívají. Turecký klub podlehl v semifinále rivalům z Anadolu Efes 73:92. Fenerbahce nyní čeká utkání o třetí místo. Veselý, který měl v poslední době problémy se stehenním svalem, nenastoupil v základní sestavě. Nakonec ale jeden z kandidátů na ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže odehrál v dresu favoritů 30 minut a se 14 body byl nejlepším střelcem svého týmu.

celý článek
Ostatní

MS v softballu mužů poprvé v ČR: Pálkařská esa Japonska, Nového Zélandu a Evropy

Třetí příčku v žebříčku WBSC obsadilo Japonsko. Jeho pálkařská esa jsou podle Izzyho Hikaru Matsuda a Yusuke Morita. Izzy je fanouškem Matsudova jedinečného pohybu rukou mezi nadhozy. Bohužel jsme ho nedokázali dohledat na videu, takže to je určitě něco, na co se můžete těšit v přímém přenosu. Během turnaje v roce 2017 dosáhl Matsuda špičky žebříčku s 11 RBI. Také získal 7 doběhů ze 7 hitů včetně dvou dvoumeťáků, jednoho trojmeťáku a dvou homerunů.

celý článek
Ostatní

MS v softballu mužů poprvé v ČR: Argentina si jede pro medaili

Pátá nejlepší softbalová země současnosti zveřejnila soupisku na mužské mistrovství světa v softbalu konané od 13. do 23. června v Praze a Havlíčkově Brodě. Druhý nejrozlehlejší stát Jižní Ameriky se pokusí získat svou historicky první medaili ze světového šampionátu. Hlavní trenér Julio Gamarci bere do České republiky i 12 hráčů, kteří před dvěma lety na mistrovství světa v kanadském Whitehorse vybojovali čtvrté místo. Šlo o nejlepší umístěný jihoamerické země vůbec v historii.

celý článek
Ostatní

MS v softballu mužů poprvé v ČR: Austrálie s pěti nováčky

Čtvrtá nejlepší softbalová země světa současnosti oznámila 17 jmen, která budou reprezentovat australské barvy v boji o titul světového šampióna. Je mezi nimi i pět borců bez zkušeností z mistrovství světa. Na posledním světovém měření sil v roce 2017 došli Australané až do finále, své dosud jediné zlato získali v roce 2009 v Kanadě. Šampionát se koná od 13. do 23. června v Praze a Havlíčkově Brodě.

celý článek
Ostatní

MS v softballu: Nejlepší pálkaři světa poprvé v ČR

Podíváme se na nejlepší pálkaře, kteří toto léto zamíří do Prahy na Mistrovství světa v softballu mužů 2019. Tento článek je rozdělen na dvě části. Můžete tedy na toto téma očekávat víc. Během následujících týdnů se ponoříme hluboko do kategorie pálení, pole a nadhazování, abychom vám dali detailní pohled na to, co můžete v červnu očekávat.

celý článek
Ostatní

Softbalisty čeká klíčový rok: Ženy kvalifikace na olympiádu a muže první mistrovství světa v ČR

Rok 2019 bude rokem softbalu! České reprezentační hráčky si věří na postup na olympijské hry v Tokiu v roce 2020. Účast by bylo historickou událostí. Muže zase čeká jedna z největších sportovních událostí letošního roku! 13. června v Praze a Havlíčkově Brodě vypukne mistrovství světa v softbalu, které se poprvé v historii uskuteční v Evropě. „Z hlediska reprezentace je to pro nás klíčový rok. Nikdy nebyl světový šampionát v Evropě a zároveň nikdy nebyla taková šance se dostat na olympijské hry,“ prohlásil Gabriel Waage, předseda České softballové asociace.

celý článek
Basketbal

STADIÓN na téma: Rodiče a bohaté děti ve sportu

Jedenáctiletý kluk Adam Belnap má všechno, co by si jenom mohl přát. Jeho rodiče jsou totiž velmi bohatí a svému synkovi dopřávají to, co chce. Jenomže on si přede jediné, a to být profesionálním hráčem v NBA tedy Národní basketbalové lize. Zdá se, že by mu nic nemělo stát v cestě, neboť rodiče mu nechali na zahradě postavit hřiště proporcí shodných...

celý článek
Fotbal

Poslední Žižkov doma vyhrál

Nová posila z Českých Budějovic se ve Viktorii uvedla rázně, Mashike Sukisa dovedl Žižkov k důležité výhře proti nováčkovi z Prostějova. Trefil se dvakrát a domácí zvítězili 4:1. Viktoria zůstává poslední, ale bodově se už dotáhla na Táborsko.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert