Motorismus

Salač odejde po sezoně do týmu VNE Snipers a bude jezdit s Hondou

Motocyklový jezdec Filip Salač bude v příštím ročníku silničního mistrovství světa závodit za stáj VNE Snipers a ve třídě Moto3 přesedlá ze stroje KTM na značku Honda. Podle televize Nova podepsal sedmnáctiletý český závodník s týmem smlouvu a od nové sezony v něm nahradí Itala Romana Fenatiho. Salač je ve své premiérové sezoně ve světovém šampionátu spolujezdcem krajana Jakuba Kornfeila v týmu Redox PrüstelGP. V nejslabší třídě MS dosud získal šest bodů, jeho nejvýraznějším výsledkem bylo 13. místo ve Velké ceně Německa.

celý článek
Motorismus

Ondřej Smetana je dvojnásobným mistrem Francie

Poté co se na jaře stal s týmem La Réole francouzským mistrem v družstvech, Ondřej Smetana uspěl v zemi galského kohouta i v šampionátu jednotlivců. Ten se odjel v neděli na dráze v Lamothe Landerron. Mezi 16 jezdci byl Ondra jediným cizincem. Po základní části osmička postoupila do semifinále a z něj čtyřka do finále. Ondřej získal 14 bodů v úvodní části závodu, aby pak vyhrál semifinále a následně i finále. Stříbro si vyjel junior Gaetan Stella a bronz Mathieu Tresarrieu.

celý článek
Motorismus

Třetí závod MS vyhrál opět Martin Smolinski

Německého mistra světa na dlouhé ploché dráze Martina Smolinského ve třetím finále mistrovství světa na dlouhé ploché dráze v Mühldorfu dokázal pokořit jen český závodník Josef Franc, který celkově dokázal vybojovat 18 bodů, probojoval se do finále a tam si zajistil páté místo. Další český borec Martin Málek však neměl svůj den, nedařilo se mu a v závodě celkově získal pouhé tři body a třinácté místo. Těžko říci, zda to bylo tím, že od rána pršelo a dráha byla náročná, nebo technikou nebo prostě jen Martin neměl svůj den. Letos skvěle jedoucí Martin Smolinski nedal, kromě Josefa France, nikomu šanci a právem mu patřilo první místo.

celý článek
Motorismus

MS v Mariánských Lázních: Martin Málek zajel traťový rekord

V Mariánských Lázních se odjelo kvalifikační kolo na dlouhé ploché dráze do Challenge v německém Scheesselu na MS dlouhé ploché dráhy. Z českých jezdců byl favorizovaný Josef Franc a Martin Málek, doufalo se i v postup novopečeného tatínka Hynka Štichauera. Všichni svou roli splnili, Martin Málek postup okořenil ještě vítězstvím a navíc zajel taraťový rekord mariánskolázeňské dráhy. I Josef Franc se dostal na „bednu“ když skončil na třetím místě za Jesse Mustonenem.

celý článek
Motorismus

Hořkosladké pódium Jakuba Kornfeila

Úspěšný závodní víkend pro našeho závodníka Jakuba Kornfeila je dokonán. Ve Velké ceně Nizozemí předvedl obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc. Jakub Kornfeil startoval do závodu jako sedmý a po startu našel své místo ve vedoucí skupině. Hned ve třetím kole navíc zaznamenal nejrychlejší kolo a bojoval v nejlepší pětici. Ve třetině závodu náš jezdec klesl díky strkanicím na desáté místo, ale pak za to vzal a šel nahoru.

celý článek
Motorismus

V Mariánských Lázních odstartuje kvalifikace do mistrovství světa

Již tuto sobotu, 29. června, odstartuje v lázeňském městě kvalifikace do MS na dlouhé ploché dráze. Ve startovní listině nechybí známá česká jména – Josef Franc, Martin Málek, Hynek Štichauer i Michal Škurla. Na pozici náhradníků budou Michal Dudek a Zdeněk Holub. V kvalifikaci se objeví 25 jezdců ve 25 jízdách. Startovat se bude tradičně v pěti jezdcích.

celý článek
Motorismus

Jakub Kornfeil na Velké Ceně Itálie

Při Velké ceně Itálie na okruhu v Mugellu se český jezdec Jakub Kornfeil opět pral o postup do druhé části kvalifikace. Ten mu ale unikl a do závodu odstartuje ze druhé desítky. Kornfeilovi se nedařilo už během volných tréninků. V nich obsadil dvanácté, osmnácté a šestadvacáté místo. Tím bylo rozhodnuto o jeho kvalifikačním programu, který směřoval do Q1 a bojů o čtyři pozice garantující postup do Q2. Průběh první kvalifikace už byl maličko nadějnější. V úvodu patnáctiminutovky náš závodník zaznamenal čas 1:59.531 a byl třetí.

celý článek
Motorismus

První závod MS na dlouhé ploché dráze pro Francouze Tresarrieua

V německém Herxheimu byly zahájeny letošní finálové závody mistrovství světa na dlouhých dráhách. Stálými účastníky jsou i dva čeští jezdci. Josef Franc se letos opět bude snažit bojovat o nejvyšší příčky. Předvedl to už v úvodním závodě, v první jízdě sice nebodoval, ale pak v základní části dokázal dvakrát zvítězit a postoupil do semifinále. V něm dojel třetí, čímž proklouzl i do velkého finále. V něm už sice nezabodoval, ale 15 bodů je pěkný odrazový můstek do dalších závodů.

celý článek
Motorismus

Hynek Štichauer mistrem ČR dlouhé plošiny

Dlouhá plochá dráha v Mariánských Lázních (Mistrovství ČR) - Nové zaměstnání mu bere čas i na klasickou dráhu a služební cesty jej často vodí do zahraničí. A tak mu čas na přípravu motocyklů pro šampionát na dlouhé dráze zbylo dost málo. Na mistrák nespal ani tři hodiny a nebylo divu, že si na pódium vzal i své mechaniky Jaroslava Petráka a Jiřího Havlíčka.

celý článek
Motorismus

Jan Kvěch vyhrál i další závod juniorské mistrovství republiky

Jan Kvěch vyhrál všechny své jízdy ve druhém závodě Mistrovství České republiky juniorů v Praze na Markétě a před závěrečným závodem šampionátu se posunul do jeho čela. O vítězství mnoho napověděla už první jízda, v níž po vzájemném souboji s Kvěchem upadl Petr Chlupáč a byl vyloučen.Druhé místo nakonec vybojoval kvalifikant David Pacalaj, který podlehl jen Kvěchovi. O tžetím místě rozhodovala dodatková jízda, v níž byl Daniel Klíma lepší než Patrik Mikel.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert