Motorismus

MS v Mariánských Lázních: Martin Málek zajel traťový rekord

V Mariánských Lázních se odjelo kvalifikační kolo na dlouhé ploché dráze do Challenge v německém Scheesselu na MS dlouhé ploché dráhy. Z českých jezdců byl favorizovaný Josef Franc a Martin Málek, doufalo se i v postup novopečeného tatínka Hynka Štichauera. Všichni svou roli splnili, Martin Málek postup okořenil ještě vítězstvím a navíc zajel taraťový rekord mariánskolázeňské dráhy. I Josef Franc se dostal na „bednu“ když skončil na třetím místě za Jesse Mustonenem.

celý článek
Motorismus

Hořkosladké pódium Jakuba Kornfeila

Úspěšný závodní víkend pro našeho závodníka Jakuba Kornfeila je dokonán. Ve Velké ceně Nizozemí předvedl obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc. Jakub Kornfeil startoval do závodu jako sedmý a po startu našel své místo ve vedoucí skupině. Hned ve třetím kole navíc zaznamenal nejrychlejší kolo a bojoval v nejlepší pětici. Ve třetině závodu náš jezdec klesl díky strkanicím na desáté místo, ale pak za to vzal a šel nahoru.

celý článek
Motorismus

V Mariánských Lázních odstartuje kvalifikace do mistrovství světa

Již tuto sobotu, 29. června, odstartuje v lázeňském městě kvalifikace do MS na dlouhé ploché dráze. Ve startovní listině nechybí známá česká jména – Josef Franc, Martin Málek, Hynek Štichauer i Michal Škurla. Na pozici náhradníků budou Michal Dudek a Zdeněk Holub. V kvalifikaci se objeví 25 jezdců ve 25 jízdách. Startovat se bude tradičně v pěti jezdcích.

celý článek
Motorismus

Jakub Kornfeil na Velké Ceně Itálie

Při Velké ceně Itálie na okruhu v Mugellu se český jezdec Jakub Kornfeil opět pral o postup do druhé části kvalifikace. Ten mu ale unikl a do závodu odstartuje ze druhé desítky. Kornfeilovi se nedařilo už během volných tréninků. V nich obsadil dvanácté, osmnácté a šestadvacáté místo. Tím bylo rozhodnuto o jeho kvalifikačním programu, který směřoval do Q1 a bojů o čtyři pozice garantující postup do Q2. Průběh první kvalifikace už byl maličko nadějnější. V úvodu patnáctiminutovky náš závodník zaznamenal čas 1:59.531 a byl třetí.

celý článek
Motorismus

První závod MS na dlouhé ploché dráze pro Francouze Tresarrieua

V německém Herxheimu byly zahájeny letošní finálové závody mistrovství světa na dlouhých dráhách. Stálými účastníky jsou i dva čeští jezdci. Josef Franc se letos opět bude snažit bojovat o nejvyšší příčky. Předvedl to už v úvodním závodě, v první jízdě sice nebodoval, ale pak v základní části dokázal dvakrát zvítězit a postoupil do semifinále. V něm dojel třetí, čímž proklouzl i do velkého finále. V něm už sice nezabodoval, ale 15 bodů je pěkný odrazový můstek do dalších závodů.

celý článek
Motorismus

Hynek Štichauer mistrem ČR dlouhé plošiny

Dlouhá plochá dráha v Mariánských Lázních (Mistrovství ČR) - Nové zaměstnání mu bere čas i na klasickou dráhu a služební cesty jej často vodí do zahraničí. A tak mu čas na přípravu motocyklů pro šampionát na dlouhé dráze zbylo dost málo. Na mistrák nespal ani tři hodiny a nebylo divu, že si na pódium vzal i své mechaniky Jaroslava Petráka a Jiřího Havlíčka.

celý článek
Motorismus

Jan Kvěch vyhrál i další závod juniorské mistrovství republiky

Jan Kvěch vyhrál všechny své jízdy ve druhém závodě Mistrovství České republiky juniorů v Praze na Markétě a před závěrečným závodem šampionátu se posunul do jeho čela. O vítězství mnoho napověděla už první jízda, v níž po vzájemném souboji s Kvěchem upadl Petr Chlupáč a byl vyloučen.Druhé místo nakonec vybojoval kvalifikant David Pacalaj, který podlehl jen Kvěchovi. O tžetím místě rozhodovala dodatková jízda, v níž byl Daniel Klíma lepší než Patrik Mikel.

celý článek
Motorismus

Plochodrážní extraliga se pojede na stadiónu vedoucích Pardubic

Obhájci mistrovské trofeje, plochodrážníci AMK ZP Pardubice, tím, že doslova naplnili název státního svátku a svým Dnem vítězství v Kopřivnici udělali tu nejlepší pozvánku na následující středu, kdy se od 18 hodin představí plochodrážní Extraliga v Pardubicích. Václav Milík pokračoval ve výborných výkonech posledních dní a spolu s novou akvizicí pardubického týmu Polákem Grzegorzem Walaskem neztratili ani jeden bod a byli hlavními strůjci vítězství. Jejich výsleddek by však nic neznamenal bez bodového zisku dalších jezdců. Patrik Mikel,

celý článek
Motorismus

Juniorské mistrovství republiky: V Plzni porazil Chlupáč Kvěcha

Přestože v Plzni nepanovalo úplně ideální počasí pro plochou dráhu, přítomní diváci nemuseli litovat své návštěvy borského stadionu. Viděli zajímavé závody, které se i poměrně rychle odjely. Oba závody trvaly dohromady dvě a půl hodiny. Závod mistrovství České republiky juniorů do 21 let ovládl stále ještě teprve 16 letý Petr Chlupáč aniž by ztratil jediný bod. V rozhodujícím souboji o prvenství se svým klubovým kamarádem Janem Kvěchem na něj skvěle odstartoval a po celou jízdu dokázal odrážet jeho útoky na předjetí.

celý článek
Motorismus

Jakub Kornfeil kousíček od pódia

Velká cena Španělska byla v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila skvělou podívanou. Po startu z dvanácté pozice se probojoval na samotné čelo vedoucí skupiny, kde zasáhl do bojů o pódiová umístění. Kornfeil dobře odstartoval a od prvních metrů závodu mu patřila pozice ve vedoucím chumlu závodníků. Boje uvnitř skupiny byly těsné a neúprosné. Odpadli Ramirez, Rodrigo, Fenati, Garcia a Fernandez.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert