Motorismus

Jan Kvěch vyhrál i další závod juniorské mistrovství republiky

Jan Kvěch vyhrál všechny své jízdy ve druhém závodě Mistrovství České republiky juniorů v Praze na Markétě a před závěrečným závodem šampionátu se posunul do jeho čela. O vítězství mnoho napověděla už první jízda, v níž po vzájemném souboji s Kvěchem upadl Petr Chlupáč a byl vyloučen.Druhé místo nakonec vybojoval kvalifikant David Pacalaj, který podlehl jen Kvěchovi. O tžetím místě rozhodovala dodatková jízda, v níž byl Daniel Klíma lepší než Patrik Mikel.

celý článek
Motorismus

Plochodrážní extraliga se pojede na stadiónu vedoucích Pardubic

Obhájci mistrovské trofeje, plochodrážníci AMK ZP Pardubice, tím, že doslova naplnili název státního svátku a svým Dnem vítězství v Kopřivnici udělali tu nejlepší pozvánku na následující středu, kdy se od 18 hodin představí plochodrážní Extraliga v Pardubicích. Václav Milík pokračoval ve výborných výkonech posledních dní a spolu s novou akvizicí pardubického týmu Polákem Grzegorzem Walaskem neztratili ani jeden bod a byli hlavními strůjci vítězství. Jejich výsleddek by však nic neznamenal bez bodového zisku dalších jezdců. Patrik Mikel,

celý článek
Motorismus

Juniorské mistrovství republiky: V Plzni porazil Chlupáč Kvěcha

Přestože v Plzni nepanovalo úplně ideální počasí pro plochou dráhu, přítomní diváci nemuseli litovat své návštěvy borského stadionu. Viděli zajímavé závody, které se i poměrně rychle odjely. Oba závody trvaly dohromady dvě a půl hodiny. Závod mistrovství České republiky juniorů do 21 let ovládl stále ještě teprve 16 letý Petr Chlupáč aniž by ztratil jediný bod. V rozhodujícím souboji o prvenství se svým klubovým kamarádem Janem Kvěchem na něj skvěle odstartoval a po celou jízdu dokázal odrážet jeho útoky na předjetí.

celý článek
Motorismus

Jakub Kornfeil kousíček od pódia

Velká cena Španělska byla v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila skvělou podívanou. Po startu z dvanácté pozice se probojoval na samotné čelo vedoucí skupiny, kde zasáhl do bojů o pódiová umístění. Kornfeil dobře odstartoval a od prvních metrů závodu mu patřila pozice ve vedoucím chumlu závodníků. Boje uvnitř skupiny byly těsné a neúprosné. Odpadli Ramirez, Rodrigo, Fenati, Garcia a Fernandez.

celý článek
Motorismus

Dánský mistr Jonas Jeppesen přijede do Pardubic

V Dánsku se místa v kvalifikacích o mistrovství světa a Evropy rozděují v kvalifkačních závodech. Platí to i pro juniorskou kategorii, která měla svoji kvalifikaci naplánovanou na dráhu v Glumso. Závod vyhrál Fredrik Jakobsen, který si v dodatkové jízdě čtrnáctibodových spravil chuť a vrátil Jonasi Jeppesenovi porážku ze základního rozpisu.

celý článek
Motorismus

Nejlepší český plochodrážník Václav Milík posílil německý Landshut

V předvečer startu ligové soutěže v sousedním Německu se Landshut pochlubil novou posilou. Devils doplnili své pekelné šiky o Václava Milíka, na kterého čeká bundesligový debut už ve středu 1. května na dráze v Brokstedtu. „Ďáblové“ v loňské sezoně zakončené mistrovským titulem spoléhali na služby Leona Madsena. Ten se ale do Bavorska v novém ročníku nevrátí, a tak se Landshut obrátil k Maxi Frickovi a Jaimonu Lidseymu. Jenže druhý z jmenovaných Australanů není ve sváteční středu k dispozici, a tak si vedení klubu vybralo právě kapitána české reprezentace.

celý článek
Motorismus

Ondřej Smetana mistrem Francie

Ondřej Smetana oslavoval se svým týmem La Réole zisk mistrovského titulu ve třetím ročníku francouzské plochodrážní ligy. V závěrečném utkání ligy se La Réole střetlo v Morizés s obhájcem titulu. Byl to přímý souboj o prvenství. Zatímco Morizés potřebovalo vyhrát, La Réole stačila i remíza. Hosté si po celý závod udržovali mírné vedení a až v poslední jízdě se domácím podařilo vyrovnat. Výsledek 42:42 však posunul k titulu celek Ondry Smetany. La Réole si tak polepšilo z loňského třetího místa.

celý článek
Motorismus

Francouzská liga s českým borcem

Ondřej Smetana jako první z českých závodníků vystartoval v oficiálním podniku sezony 2019. V barvách La Réole byl k vidění v úvodním klání francouzské ligy. Čech připsal svému týmu jedenáct bodů, ale prohře 38:49 na dráze v Marmande nezabránil.

celý článek
Motorismus

Ondřej Smetana v barvách Polonie Bydgoszcz

Pro Ondřeje Smetanu byla uplynulá sezóna velmi úspěšná. Vybojoval páté místo v mistrovství ČR jednotlivců a druhou příčku v Přeboru ČR. Významně pomohl pražské Markétě k vítězství v Poháru přátelství a v první lize a také ke stříbrné medaili v Extralize. Spolu se Zdeňkem Simotou (plochodrážní klub Plzeň) obhájili vítězství v Memoriálu Antonína Vildeho ve Slaném a obsadili čtvrté místo při mistrovství ČR dvojic v Liberci.

celý článek
Motorismus

V Tyrolsku vyhrál Němec

Ve Weissenbachu, ležícím v tyrolských Alpách, uspořádali tradiční mezinárodní závod v ledové ploché dráze. Za pomoci příznivých klimatických podmínek se pořadatelům podařilo připravit vhodnou dráhu k prvním závodům letošní sezóny tohoto odvětví motoristického sportu mimo území Ruska a severských zemí.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert