Sjezdové lyžování

Ledecká v Ga-Pa nedokončila

Schmidhoferová využila absence vedoucí ženy průběžného pořadí Mikaely Shiffrinové, která vyhrála všechny tři předchozí super-G, do nichž nastoupila. Ester Ledecká závod kvůli pádu nedokončila.

Na startu chyběly dvě velké favoritky Lindsey Vonnová a Mikkaela Shiffrinová, ale trenér Ledecké Tomáš Bank už před sobotním závodem říkal, že se česká lyžařka musí poprat hlavně s vlastní jízdou, protože mívá pasáže, ve kterých je jednou z nejlepších ze všech, ale zároveň ji srazí chyba v jiné části trati.

A Bankova slova se potvrdila i v sobotu. Ledecká vyjela na trať jako dvanáctá a začala výborně. Po prvních dvou mezičasech se držela na první pozici, jenže na třetím už ztrácela a vzápětí nezvládla nájezd do levotočivé zatáčky a upadla.

„Těžko říct, co se tam stalo, budeme to muset ještě rozebrat na videu. Myslím, že jsem ten oblouk začala později, než jsem měla, a možná jsem si tam našlápla málo do stopy a vyneslo mě to trošku víc. Pak už jsem to nestihla,“ říkala Ledecká po závodě Radiožurnálu.

Rakušanka Schmidhoferová porazila druhou Italku Sofii Goggiaovou o 22 setin sekundy, třetí skončila Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska. Schmidhoferová vybojovala třetí vítězství ve Světovém poháru v sezoně i v kariéře. První dva triumfy si připsala v závěru loňského roku, kdy vyhrála oba sjezdy v Lake Louise. V průběžném pořadí se posunula na čtvrté místo, v hodnocení super-G je třetí.

Sjezdařky musely v německém zimním středisku na začátek závodu dlouho čekat. Pořadatelé kvůli hustému sněžení start opakovaně odkládali a nakonec se začalo o hodinu a půl později oproti původnímu plánu. Trať ale nakonec podle Ledecké dokázali organizátoři i navzdory ztíženým podmínkám dobře připravit.

„Sjezdovku připravili fantasticky, opravdu udělali kus práce. Vyhrnuli to i ze stran. Když člověk vyjel ze stopy, tak to tam samozřejmě bylo měkčí, ale nenajel do nějakého extrémního náhradu,“ říkala česká závodnice.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

Ženy - superobří slalom:
1. Schmidhoferová (Rak.) 1:19,98, 2. Goggiaová (It.) -0,23, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,45, 4. Brignoneová (It.) -0,55, 5. Miradoliová (Fr.) -0,75, 6. C. Suterová (Švýc.) -0,86, 7. Mowinckelová (Nor.) -0,89, 8. Weiratherová (Licht.) -1,09, 9. Bassinová -1,20, 10. Marsagliaová (obě It.) -1,21, ...Ledecká (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí super-G (po 5 z 8 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 300, 2. Weiratherová 268, 3. Schmidhoferová 253, 4. Mowinckelová 247, 5. Gutová-Behramiová 178, 6. Rebensburgová (Něm.) 157, ...28. Ledecká 45.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1494, 2. Vlhová (SR) 898, 3. Holdenerová (Švýc.) 637, 4. Schmidhoferová 581, 5. Mowinckelová 513, 6. Rebensburgová 509, ...40. Ledecká 129, 101. Capová (ČR) 12.

 

                                                         Václav Prokůpek

REDAKCE