Biatlon

MSJ: Zlato pro Grónsko

V kategorii dorostenek vybojovala ve vytrvalostním závodě senzační stříbro Tereza Voborníková, bronz v chlapecké kategorii přidal Jakub Kocián. Závod dorostenců vyhrál Švýcar Niklas Hartweg, mezi dívkami šokovala ziskem první velké světové medaile pro Grónsko Ukaleq Astri Slettemarková.

Slettemarková jako jedna ze dvou závodnic trefila přesně všech dvacet terčů, k tomu přidala třetí nejrychlejší běh a druhou Voborníkovou porazila o téměř minutu a čtvrt. Český úspěch dokreslila čtvrtou příčkou Tereza Jandová.

 

"Voborníková závodí celou sezonu v dobré formě. Prodat svoji výkonnost na nejdůležitější akci roku, to je ovšem ještě něco jiného. Ona však svoji roli ustála a mám z jejího výkonu velkou radost, stejně jako z překvapivé čtvrté pozice Terezy Jandové," podotkl k závodu dorostenek trenér Aleš Lejsek.

 

Kocián měl rozběhnutý závod na vítězství, na poslední položce vstoje ale jednou minul a konečnou třetí příčku uhájil před Kazachem Kirejevem o tři sekundy.

 

"Medaile se nedá předpovědět, protože nezáleží jen na vašem výkonu, ale také na počínání soupeřů. Kuba ukázal, že je kvalitním střelcem, a po zdravotních komplikacích se dostal i do dobré běžecké formy," řekl trenér reprezentace Michael Málek.

 

Zajímavostí je, že zlatou medaili z Mistrovství světa juniorů a kadetů ze slovenského Osrblie získalo i Grónsko.

 

 

                                                  Václav Prokůpek, Osbrlie

 

 

 

REDAKCE