Biatlon

MSJ: Štvrteckému nevyšla střelba

Stříbrnou medaili ve stíhačce na biatlonovém mistrovství světa juniorů ve slovenském Osrblie vybojovala Tereza Voborníková. Česká dorostenecká reprezentantka si v závodu na 7,5 km počínala bez chyby a skončila o osm vteřin za Švýcarkou Amy Basergovou. Ve hře o medaile mezi juniory byl do poslední položky nováček reprezentačního A-týmu Jakub Štvrtecký, ale závěr střelby neustál a skončil desátý.

Nejlepší českou juniorkou byla Petra Suchá, která si pokazila závod rovněž poslední zastávkou na střelnici. Do cíle dorazila na 26. pozici.

 

Voborníková, která tak po vytrvalostním závodu z minulého týdne nyní získala druhé stříbro, byla jediná z první třináctky závodnic, která stíhací závod zvládla bez minely. Navíc startovala z 11. místa ze sprintu. Další tři Češky skončily ve třetí, resp. čtvrté desítce pořadí.

 

Mezi dorostenci byl nejlepší Tomáš Mikyska. I se třemi chybami a ztrátou 2:44 se devátou příčkou dokázal dostat do TOP 10.

 

Vítězství ve stíhačce mezi juniory mohou slavit Nor Vebjörn Sörum a Ukrajinka Jekatěrina Bechová. Oba dokázali navázat na zlata ze sobotních sprintů.

 

U Štvrteckého rozhodly dvě poslední rány. Český talentovaný mladík po trati letěl, byl dokonce ze všech nejrychlejší. Nezastavily ho ani dvě chyby hned na první položce nebo další minela na stojce.

 

Stahoval manko navzdory trestným kolům a mohl dlouho pomýšlet i na medaili. Jenže na závěrečné položce se po třech dobrých výstřelech zarazil a poslední dva terče minul.

Jakub Štvrtecký

 

Mikuláši Karlíkovi ani Vítězslavu Hornigovi stíhačka nevyšla podle představ. Prvně jmenovaný se čtyřmi chybami dorazil do cíle 21. Stejnou bilanci měl i sedmadvacátý Hornig.

 

Na výsledky Markéty Davidové z minulého šampionátu nikdo z juniorů ani juniorek na Slovensku navázat nedokázal.

 

                                                                           Václav Prokůpek, Osrblie

REDAKCE