Biatlon

STADIÓN představuje ESO: Laura Dahlmaierová

Svět sportu ukrývá až příliš velké množství osobností, kterých je nutné si považovat. Jedním z nich je podle mnohých nejlepší biatlonistka světa Laura Dahlmeierová z Německa. Už dlouho patří mezi elitní závodnice, přestože se pohybuje relativně krátce v těchto bojích. Díky tomu, že se během krátkého časového údobí stala tou nejlepší na světě, tak se o ní logicky začalo hodně mluvit.

Najednou si ale lidé uvědomili, že o ní vlastně skoro vůbec nic neví. Tak si o ní něco málo řekneme.

 

Pár zajímavosti o Lauře Dahlmeierové:

 

Je to teprve pátá sezóna pro tuto fenomenální Němku, přičemž k alpskému lyžování ji to táhlo daleko dřív. Od sedmi let byla ve sportovním klubu, kde zůstala skoro pět let. Lyžování však pro ni nebylo tou nejlepší volbou, protože měla dost hubené nohy. Právě proto se nikdy neřadila k těm nejlepším.Vůbec první běžky dostala k Vánocům.

 

Protože je němela napsané v dopisu Ježíškovi, údajně se postavila, dala ruce v bok a prohlásila, že pod jejich stromeček musely zabloudit.V sedmi letech se tedy vrhla na alpské lyžování, avšak už tehdy zjusila závodit v první biatlonové akci.Trenéři zjistili, že má talent, když viděli její techniku běhu, která byla bezchybná a perfektní. Obrovským problémem byla střelba, ta jí vůbec nešla. Všechno se změnilo, když měla patnáct let.

 

To přešla na malorážku.Asi nikdo neví, že je původním povoláním celnice. U nás je to zajímavá práce, v Německu naprosto běžná. Patří mezi skupinu až 54 lyžařů v Německu, kteří mají toto povolání.Je zajímavé, že si tak zamilovala hory a zimu, že tráví čas i v jejich společnosti. Miluje přírodu, hory, lezení, horské kolo či výšlapy.Před několika lety měla těžké zranění. Přetrhala si vazy a měla i výron kotníku. Její úraz nepocházel z biatlonu, ale z toho, že spadla, když šlapala na nejvyšší horu Německa.

REDAKCE