Biatlon

Drsná policejní razie proti biatlonistům na MS

Ruští biatlonisté Alexandr Loginov a Jevgenij Garaničev zažili opravdu krušné ráno. V 6 hodin k nim do pokoje totiž vtrhla policie a začala zabavovat osobní věci Alexandra Loginova. Situace vznikla kvůli přítomnosti Alexandra Kasperoviče na mistrovství světa. Ten býval osobním trenérem právě Rusa Loginova, ale v Anterselvě je akreditován ukrajinským týmem. Kasperovič přitom údajně bydlí na hotelu s ruským týmem a několikrát denně se vídá s Loginovem. Mezinárodní biatlonové unii se to nepozdávalo, a tak o případu informovala policii, kvůli možnému převozu a distribuci dopingu.

Ruští biatlonisté Alexandr Loginov a Jevgenij Garaničev zažili opravdu krušné ráno. V 6 hodin k nim do pokoje totiž vtrhla policie a začala zabavovat osobní věci Alexandra Loginova. Situace vznikla kvůli přítomnosti Alexandra Kasperoviče na mistrovství světa. Ten býval osobním trenérem právě Rusa Loginova, ale v Anterselvě je akreditován ukrajinským týmem. Kasperovič přitom údajně bydlí na hotelu s ruským týmem a několikrát denně se vídá s Loginovem. Mezinárodní biatlonové unii se to nepozdávalo, a tak o případu informovala policii, kvůli možnému převozu a distribuci dopingu. V Itálii je totiž doping kriminálním činem.


O Garaničeva se policie nezajímala, zato Loginovovi byl zabaven notebook, mobil a další jiné osobní předměty. Policie prý hledá možnou korespondenci s trenérem Kasperovičem, ve které by se bavili o dopingu.Rusové si stěžují na načasování policejního zásahu. Policie dostala oznámení už ve čtvrtek, ale namísto řešení v pátek, kdy se žádný závod nejel, vlétla do pokoje Loginova ráno v den závodu. Start mistra světa ze sprintu v sobotní štafetě byl proto v ohrožení, ale nakonec byl Loginov nasazen do posledního úseku ruské štafety a vybojoval pro Ruskou federaci čtvrté místo!

Loginov za sebou již má dopingovou minulost, neboť v roce 2014 byl usvědčen z užívání látky EPO, kvůli čemuž dostal trest na dva roky na všechny závody pořádané Mezinárodní biatlonovou unií.

                                                                            Václav Prokůpek

REDAKCE