Hokej Zahraniční

Souboj brankářů ve finské lize

Exbrněnský brankář Lukáš Dostál má za sebou ostrou premiéru ve finské lize, v přímém souboji s kolegou z letošní dvacítky Jakubem Škarkem vychytal pro Ilves důležitou výhru. Českým barvám se dařilo i jinde. Jan Kolář bodoval potřetí v řadě, Horákova asistence na vítězství nestačila.

Souboj mezi Ilves Tampere a Pelicans Lahti byl českými fanoušky ostře sledovaný. Na pozicích brankářů došlo k velké bitvě mezi Jakubem Škarkem a Lukášem Dostálem, který v brankovišti devátého týmu tabulky debutoval.

Český gólman v síti Ilves držel čistý štít až do 50. minuty, kdy během krátké chvíle dvakrát inkasoval. V konečném součtu ho to však mrzet nemuselo, domácí zvítězili 5:2, Dostál zapsal 28 úspěšných zákroků a do finského angažmá vlétl zpříma.

V Kontinentální hokejové lize se v závěru základní části začalo dařit Amuru Chabarovsk, který si připsal třetí vítězství v řadě. Byli u toho brankář Marek Langhamer i Jan Kolář, jenž výhře dopomohl důležitou asistencí.

Připravil rozhodující branku v prodloužení a svoji bodovou šňůru protáhl již na tři zápasy. Vypíchnout lze také práci gólmana Dominika Furcha, který z pozice jedničky hájil výhru Čerepovce nad Čeljabinskem.

Výčet českých bodů o sobotním večeru pokračuje ve Švédsku, asistence Romana Horáka na jediný gól Växjö bodový zisk Lakers nepřinesla, stejně tak branka Jakuba Krejčíka do sítě TPS Turku.

Po třech výhrách naopak padli hokejisté Ambri-Piotta, na ledě rozjetého Langnau sice ještě dokázali i díky nahrávce Jiřího Novotného na první branku soupeře odpovědět, ve druhém případě se jim to ale již nepodařilo. I pře porážku mají na devátou Ženevu stále náskok pěti bodů.