Sjezdové lyžování

Ester Ledecká má křišťálový glóbus

Místo do Špindlerova Mlýna na lyže vyrazila do švýcarského Scuola bojovat na snowboardu o velký křišťálový glóbus za ovládnutí Světového poháru a tento plán Ester Ledecké vyšel. Česká hvězda v paralelním obřím slalomu obsadila stříbrnou pozici a je blízko čtvrtého celkového triumfu v pořadí paralelních disciplín.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká ve Špindlu startovat nebude

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká rozsekla další dilema, která ji přináší její sportovní obojživelnost. Druhý březnový víkend se jí v kalendáři závodů sešel lyžařský Světový pohár ve Špindlerově Mlýně a snowboardový ve švýcarském Scuolu. Na rozdíl od rozhodování mezi dvěma únorovými světovými šampionáty tentokrát dostalo přednost prkno.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká se vrátila na místo činu: Úspěšně!

Ester Ledecká se úspěšně vrátila do Pchjongčchangu a na trati, na které loni získala olympijské zlato, oslavila na snowboardu sedmnáctý triumf v závodu Světového poháru.

celý článek
Sjezdové lyžování

Čeští lyžaři na MS neuspěli

Čeští lyžaři Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Jan Zabystřan vypadli v soutěži družstev na mistrovství světa v Aare hned v osmifinále. V souboji s bronzovým týmem z loňských olympijských her Norskem neuspěli ani v jedné jízdě a prohráli 0:4. Zlato získala stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu reprezentace Švýcarska.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká sjela druhý trénink

Hned po nevydařeném superobřím slalomu skončila Ester Ledecká (prohrála i s krajankou Pauláthovou) ve zkráceném tréninku sjezdu na mistrovství světa šestnáctá. Další česká lyžařka Kateřina Pauláthová v Aare obsadila 36. místo.

celý článek
Sjezdové lyžování

MS v lyžování: Ledecká na startu

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování dnes začne superobřím slalomem žen, ve kterém se před rokem na olympijských hrách v Koreji postarala o senzaci Ester Ledecká. Ve švédském Aare se dvojnásobná šampionka z Pchjongčchangu může pokusit o další šokující výsledek. Od zlatého závodu jela česká hvězda šest super-G ve Světovém poháru a jejím maximem je jedenácté místo ve Val Gardeně.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká ve sjezdu předposlední

Lyžařce Ester Ledecké nevyšla generálka před mistrovstvím světa. V Garmisch-Partenkirchenu po pádu v sobotním super-G skončila ve sjezdu po chybě předposlední čtyřiatřicátá. Závod z bezpečnostních důvodů nejelo posledních deset startujících.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká v Ga-Pa nedokončila

Schmidhoferová využila absence vedoucí ženy průběžného pořadí Mikaely Shiffrinové, která vyhrála všechny tři předchozí super-G, do nichž nastoupila. Ester Ledecká závod kvůli pádu nedokončila.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká dává přednost lyžím

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká dá přednost mistrovství světa v alpském lyžování před snowboardingovým. Oba šampionáty se překrývají a každý je na jiném kontinentu, přesto Ledecká dlouho doufala, že stihne oba.

celý článek
Sjezdové lyžování

Ledecká si dojela pro třetí nejlepší umístění v kariéře

V super-G ve Val Gardeně napravila dojem z nepovedeného sjezdu, když dojela jedenáctá, což je její třetí nejlepší umístění ve světovém poháru v alpském lyžování. Překvapivá olympijská šampiónka z únorových her v Pchjongčchangu si v této disciplíně vytvořila v SP nové maximum.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert