Cyklokros

Cyklokrosové MS: Nizozemec utekl Belgičanům

Nizozemec Mathieu van der Poel nenašel v letošní cyklokrosové sezoně přemožitele ani na světovém šampionátu. V dánském Bogense vedl od úvodního kola a zvítězil s luxusním náskokem před Woutem Van Aertem z Belgie. Z trojice Čechů si vedl nejlépe Michael Boroš, který obsadil čtrnáctou příčku.

celý článek
Cyklokros

Preview MS v cyklokrosu: Tradice zavazuje!

Už jen jediný den zbývá do mistrovství světa v cyklokrosu v dánském Bogense, nejen Češi vyrazili na okruh. V nádherném ránu s modrým nebem a paprsky rozpouštějící jinovatku se proháněli závodníci na trati, kde se to už konečně začalo hemžit lidmi. Depa plná mechaniků ladící tlaky pneumatik a další drobnosti. Zkrátka Bogense výrazně ožilo, zítra šampionát vypukne.

celý článek
Cyklokros

BLOG čtenářů: Cyklokrosová mafie?

Po závodě MČR CX 2018 (Holé Vrchy u Mladé Boleslavi), v posledních dnech tolik diskutovaném, jsem se rozhodl utišit rozbouřené vody. Jak to již bývá, pár dní po závodě emoce, napětí a stres, trochu ochladnou.

celý článek
Cyklokros

Zdeněk Štybar doma neuspěl

Smířený se čtvrtým místem, za které se však dočkal v cíli bouřlivého aplausu od diváků, dokončil závod republikového šampionátu mistrovství České republiky cyklokrosařů v Holých Vrších u Mladé Boleslavi Zdeněk Štybar.

celý článek
Cyklokros

Štybar v terénu až jednadvacátý

Bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a nyní jezdec WorldTour týmu v silniční cyklistice – rodák ze západočeského Stříbra Zdeněk Štybar obsadil při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu v závodě Světového poháru v belgickém Heusden-Zolderu 21. místo těsně za dalším Čechem Michaelem Borošem.

celý článek
Cyklokros

V Namuru kralovali Brandová a Van der Poel

Nizozemka Lucinda Brandová se dostala do čela už v průběhu druhého kola a svou pozici udržela až do cíle. Na stupních vítězů doplnily Brandovou její krajanky Marianne Vosová a Annemarie Worstová.

celý článek
Cyklokros

Dva nejlepší cyklokrosaři světa pojedou i silniční závody

Mathieu van der Poel dostal pozvánku na Kolem Flander a Amstel Gold Race a Wout van Aert si může v dresu týmu Jumbo - Visma vybírat závody sám.

celý článek
Cyklokros

Zdeněk Štybar se po Vánocích vrátí na čas k cyklokrosu, pojede i Světový pohár

Český cyklista v barvách belgické WorldTour stáje Quick – Step Floors Zdeněk Štybar se na sklonku roku dočasně vrátí k cyklokrosu, ve kterém se stal třikrát mistrem světa v kategorii elite (nejelitnější kategorie profesionálů).

celý článek
Cyklokros

Nejuniverzálnější cyklista světa: Znáte ho?

Nový mistr Evropy v cyklokrosu Mathieu van der Poel je jedním z univerzálních cyklistů, kteří ovládají silniční, krosové i horské kolo a kterým patří cyklistická budoucnost. Stal se cyklokrosovou hvězdou, svůj nekonečný potenciál ukázal i na horských kolech, kde proháněl „nepřekonatelného“ Nina Schurtera a září také na silnici. Šampiónem své země se letos stal ve všech třech cyklistických odvětvích. A to má být pouhý začátek. Kde leží limity Mathieua van der Poela? Závody se pochopitelně liší, stejně jako barvy, které vozí na dresu.

celý článek
advert
advert