Silniční cyklistika

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek
Silniční cyklistika

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

celý článek
Silniční cyklistika

STADIÓN překvapen: Bol vítězem, mistr světa zraněn

Nizozemský sprinter Cees Bol (Sunweb) vyhrál jednorázový závod Nokere Koerse na 196 kilometrů v Belgii. Ve spurtu po dlažbě porazil Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) a Jaspera Philipsena (UAE Emirates). Pro Bola je to první profesionální vítězství a pro tým Sunweb první vítězství v sezoně.

celý článek
Silniční cyklistika

TÉMA STADIÓNU: Cyklistická Slavia

Cyklistická Slavia pod vedením Karla Kopra představila své plány do roku 2019. Nejprve jsme si ale povídali o počátcích cyklistiky ve Slavii, je to předlouhá historie. Karel Kopr: „Cyklistický klub byl založen 2. listopadu 1892 jako samostatný sportovní odbor Literárního a řečnického spolku Slavia, jehož valná hromada se ten den uskutečnila. U zrodu klubu stáli mj. studenti medicíny, kteří již delší dobu koketovali s myšlenkou založit cyklistický klub. Rozhodli se vytvořit nikoli samostatný cyklistický klub, ale cyklistický odbor v rámci Literárního a řečnického spolku Slavia."

celý článek
Silniční cyklistika

Nový dopingový skandál

Už dva rakouští cyklisté se přiznali k dopingu.Policejní operace Aderlass, která rozkrývá doping ve sportu (v Rakousku je doping trestným činem), už kromě lyžařů zasáhla i cyklisty Stefana Denifla a Georga Preidlera. A další můžou následovat.

celý článek
Silniční cyklistika

Profesionálové na Sicílii

Italská společnost RCS sport, která je pořadatelem Giro d´Italia, oznámila vznik nového etapového závod konaného na ostrově Sicílie. Krátký etapový závod by se měl konat už v dubnu tohoto roku. O novém, čtyřdenním etapovém závodě konaném na Sicílii se mluví už od přelomu roku, ale podařilo se dosáhnout dohody s Mezinárodní cyklistickou unií a Kolem Sicílie se pojede už letos v dubnu, ačkoliv první ročník se očekával až v roce 2020.

celý článek
Silniční cyklistika

Sagan vyhrál 3. etapu

Průběžné vedení si s jednosekundovým náskokem udržel Novozélanďan Patrick Bevin, jenž po středečním vítězství dojel pátý.Cyklisté absolvovali na sedmi okruzích kolem Adelaide náročných 146,2 kilometru poté, co si většina týmů odhlasovala, že etapa navzdory vedrům v jižní Austrálii nebude zkrácena. Bývalý mistr světa Sagan se nejlépe vypořádal s technickým závěrem a těsně porazil Španěla Luise Leóna Sáncheze. Třetí skončil loňský celkový vítěz Daryl Impey z JAR.

celý článek
Silniční cyklistika

Český král nepojede Giro

Jedním z jeho vrcholů bylo šesté místo na světovém šampionátu v rakouském Innsbrucku, nejlepší výsledek v silničním závodě mistrovství světa v historii samostatné České republiky. V Praze byl vyhlášen králem české cyklistiky 2018.

celý článek
Silniční cyklistika

Bardet lídrem na Tour de France

Celek Ag2R La Mondiale představil i novou posilu, kterou je finský vrchař Jaakko Hänninen, bronzový závodník z Mistrovství světa v kategorii U23. Ag2R La Mondiale nastoupí do nové sezóny s 27 závodníky, Jaakko Hänninen se k týmu připojí až od srpna 2019 a zatím bude sbírat zkušenosti na menších závodech.

celý článek
Silniční cyklistika

Tajemný čínský celek nebo kachna

První velký tým s čínskou licencí a sponzorem prý řídí Brian Smith (bývalý šéf Jihoafrické stáje Dimension Data) a Shane Sutton (bývalý trenér britského národního týmu a týmu Sky).

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert