Silniční cyklistika

Tour de France 2019: Za žlutý trikot dostal prodloužení smlouvy s Trek - Segafredo

Po zisku žlutého trikotu lídra Tour de France si italský cyklista Giulio Ciccone prožil další radostné chvíle. Vedení stáje Trek-Segafredo s ním totiž prodloužilo během slavného závodu smlouvu do roku 2021. Za Trek jezdí Ciccone první sezonu a odměnil se už vítězstvím ve vrchařské soutěži na květnovém Giru d'Italia. Do čela Tour de France se dostal ve čtvrtek po prvním testu v horách.

celý článek
Cyklistika

Černý kůň Tour de France začínal jako biker

Může veterán, kterému je přes třicet a který nikdy na žádném cyklistickém třítýdenním podniku Grand Tour nestál na pódiu, vyhrát letošní Tour de France? Může. Vždyť loni něco podobného ve 32 letech dokázal Geraint Thomas a není vyloučeno, že letos se něco podobného nebude opakovat. S 34letým Jakobem Fuglsangem. Do belgického Bruselu, kde v sobotu 106. ročník Tour odstartuje, přijíždí Dán v pozici, ve které ještě nikdy nebyl. S nejlepší formou života. S obrovskou dávkou sebevědomí. A s týmem, který za ním absolutně stojí.

celý článek
Silniční cyklistika

Francie na vítěze Tour de France čeká už 34 let

Ta otázka je už evergreenem. Kdy konečně opět vyhraje Tour de France domácí cyklista? Čekání trvá už zdánlivě nekonečných 34 let. Muž, který to naposledy dokázal, se mezitím stal 64letým farmářem. Mohli by letos do jeho stop vstoupit Thibaut Pinot, Juliane Alaphilippe či Romain Bardet? Psal se rok 1985. Toho roku na cyklistickém nebi nadále jako stálice zářila hvězda první velikosti jménem Bernard Hinault.

celý článek
Silniční cyklistika

Nejbohatší tým na Tour de France: Ineos má dva lídry

Nejbohatší cyklistická stáj Ineos, kterou vlastní nejbohatší britský podnikatel v chemickém průmyslu a která se ještě nedávno nazývala podle satelitní stanice Sky, je opět největším favoritem, že z jejího kádru vzejde vítěz letošní Tour de France. Ale kdo to bude? To se paradoxně nejvíce ptají lidé, kteří mají se samotnou stájí něco společného! Zkušený obhájce titulu proti zelenáči, který je však největším vrchařským talentem posledních let.

celý článek
Silniční cyklistika

Pořadatelé Tour de France rozdělí téměř 60 milionů!

Bitva o vteřiny během jednadvaceti etap Tour de France startující v sobotu 6. července v Bruselu není jen bojem o slávu plynoucí ze žlutého trikotu pro vítěze nejslavnějšího cyklistického závodu planety. Ve hře je během více než tři týdny trvající bitvy na francouzských silnicích i obrovský balík peněz. Na šampióna Tour de France čeká prémie 500 tisíc eur, tedy v přepočtu bezmála třináct milionů korun. A to je částka jen za samotný triumf, bez dalších dílčích bonusů. Pokud totiž závodník přidá třeba jako Chris Froome, čtyřnásobný šampión závodu, v roce 2016 další prémie za dvě etapové výhry a dvě druhá místa, přihodí na týmový účet bezmála další milion.

celý článek
Silniční cyklistika

Prokontinentální borci lepší, než borci z WorldTour

První elitní titul vybojoval Kasper Asgreen (Quick Step) na prestižním šampionátu v časovce v Dánsku. Mladý cyklista porazil Martina Tofta Madsena a Johana Price-Pejtersena. Na pátém místě dojel Mikkel Bjerg, mistr světa v kategorii U23. V Dánsku uspěli závodníci prokontinentálních týmů, kteří obsadili druhé až osmé místo, teprve devátý byl Casper Pedersen ze Sunwebu.

celý článek
Silniční cyklistika

Belgie: Světový rekordman v časovce až čtvrtý

Kromě Mistrovství ČR v časovce jednotlivců se jela ve Voderadech u Trnavy i mistrovská časovka Slovenské republiky, také na 41 kilometrů, která se plně odvíjela v režii nejlepšího slovenského celku Dukla Banská Bystrica, vyhrál Ján Adrej Cully před Marekom Čaneckým a Patrikem Tyborem, první čtyři závodníci byly právě s banskobystrické Dukly. Jeli se i mistrovství jiných zemí v časovkách a k překvapení došlo v Belgii, kdy mistr Evropy a světový rekordman v hodinovce Victor Campenaerts (Lotto Soudal) skončil „až“ čtvrtý.

celý článek
Silniční cyklistika

Časovka na Evropských hrách: Vítězem Bělorus Kirienka (Ineos), třetí Čech Jan Bárta

Zřejmě nejvýraznější úspěch v kariéře si v rámci Evropských her připsal český cyklista Jan Bárta (Elkov - Author). V časovce totiž skončil třetí. Medailového úspěchu v Minsku si dle svého prohlášení cení možná víc než sedmého místa na mistrovství světa v roce 2012. „přeci jen medaile je medaile,“ řekl Jan Bárta doslova. Čtyřiatřicetiletý český reprezentant startoval až jako třetí od konce, takže měl dobrý přehled o tom, jak jedou hlavní soupeři.

celý článek
Silniční cyklistika

Mistr světa Španěl Alejandro Valverde vítězem Kolem Okcitánie

Mistr světa - Španěl Alejandro Valverde (Movistar) uhájil celkové vítězství ve francouzském etapovém Kolem Okcitánie La Route. Světový šampión porazil dvojici Kolumbijců Ivana Sosu (Ineos) a Rigoberta Urana (EF Education First).

celý článek
Silniční cyklistika

Silniční závod na Evropských hrách v Minsku v režii Italů

Silniční závody druhých Evropských her jsou minulostí. Na jejich start se postavilo celkem sedm českých závodníků. V ženské kategorii reprezentovaly ČR Nikola Nosková a Jarmila Machačová, v mužích pak borci kontinentální stáje Elkov Author František Sisr, Jan Bárta, Dominik Neuman, Petr Hampl a Jakub Otruba. Slovensko reprezentovalo pět borců kontinentálního týmu Dukla Banská Bystrica. Evropské hry nahradily Mistrovství Evropy a vítěz či vítězka závodu se stali mistry starého kontinentu.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert