Cyklistika

Všestranný Mathieu van der Poel vyhrál Světový pohár i mezi bikery

Německý Albstadt je dějištěm podniku Světového poháru v cross contry na horských kolech. Na programu byla již loňská novinka - short track. Zvítězil (kdo jiný?) – vítěz Světového poháru v cyklokrosu, Mistr světa v cyklokrosu a také vítěz dvou silničních jednorázových jarních klaik - závodů Dwors Door Vlaanderen a také WorldTour klasiky Amstel Gild Race – Nizozemec Mathieu van der Poel. V mužské kategorii svoji komplexnost a všestrannost ukázal Mathieu van der Poel. Český biker původem z Rokycan Ondřej Cink za ním zaostal o deset sekund a skončil jedenáctý.

celý článek
Cyklistika

Olympijský medailista Jaroslav Kulhavý třetí ve Slovenském poháru XCO

Jaroslav Kulhavý dal o víkendu přednost Slovenskému poháru XCO před tím českým v Peci pod Sněžkou. "Závod je to také kategorie C1 a pro mě je z Beskyd podstatně blíž," nechal se slyšet Jára Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Cycling) a také přiznal, že potřebuje co nejvíce UCI bodů. "Hodně jsem se v žebříčku propadl, což není před svěťákama moc dobrý," doplnil šestašedesátý muž pořadí UCI. Ze závodu v Drozdove si jich nakonec odvezl 30 za třetí místo.

celý článek
Silniční cyklistika

Peter Sagan vyhrál úvodní etapu KOLEM KALIFORNIE

Peter Sagan jezdí na amerických březích Pacifiku dobře a rád. Ve spurtu vyhrál úvodní etapu závodu Kolem Kalifornie a po čtyřech měsících se dočkal druhého triumfu v sezoně. Český cyklista Zdeněk Štybar po jarních klasikách a delším volnu dojel v hlavním balíku se ztrátou čtyř sekund na 59. místě.

celý článek
Silniční cyklistika

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek
Cyklistika

Světový pohár cross country v Nověm Městě na Moravě: Vrchol pro české bikery!

Závod horských kol v Novém Městě na Moravě nebude chybět v kalendáři Světového poháru ani letos. Ve srovnání s loňskem však trať dozná několika změn. Pořadatelé ji zkrátili o 300 metrů a v zájmu atraktivity přidali mimo jiné klopené zatáčky a skoky. Informoval o tom šéf pořadatelského týmu Petr Vaněk. SP v Novém Městě se uskuteční od 24. do 26. května.

celý článek
Silniční cyklistika

Na Giro d´Italia „jen“ dva Češi

V sobotu 11. května odstartuje v Boloni italské Viros ú Italia i se dvěma Čechy. Stejně tak se dva čeští jezdci mají objevit rovněž v červenci v pelotonu Tour de France. A bez českého zastoupení by neměla v srpnu zůstat ani španělská Vuelta. Sezona cyklistických závodů Grand Tour pro rok 2019 začíná. Roman Kreuziger (Dimenssion Data) a Zdeněk Štybar (QuickStep) s velkou pravděpodobností pojedou Tour de France.

celý článek
Silniční cyklistika

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

celý článek
Cyklistika

V Touškově vyhrála Anna Terpstraová

Druhému závod seriálu Českého poháru horských kol v cross country při pohárové premiéře na trati v Městě Touškov na okrese Plzeň – sever dominovala nizozemské závodnice Anne Terpstraová (Ghost Factory Racing) a český reprezentant a rodák z nedalekých Rokycan Ondrej Cink z týmu Kross Racing Team. Oba vyhráli jednoznačně, oba vedli od startu až do cíle.

celý článek
Silniční cyklistika

Tým vítěze Tour de France a Giro d´italia má problémy s novým majitelem

Když cyklisté týmu SKY získali nového partnera v chemickém koncernu INEOS, vlastněném nejbohatším Britem Jimem Ratcliffem, spadl jim kámen ze srdce. Kontinuita bude zaručena, bohatý sponzor je rovněž z Británie a lze očekávat, že bude do cyklistiky dávat podobné, ne-li ještě větší peníze než SKY, věřili. Málokdo z nich vytušil, jak velké potíže mohou obnovenou cyklistickou stáj kvůli tomu potkat.

celý článek
Dráhová cyklistika

Grand Prix České republiky v Prostějově: Plno hvězd!

Na událost zařazenou do kalendáře UCI jako závod kategorie CL2 zamíří závodníci z patnácti zemí. Grand Prix nabídne ve dvoudenním programu jak vytrvalecké, tak sprinterské disciplíny a v obou případech se na start postaví jedni z nejlepších dráhařů světa. Ve startovní listině figurují například Bělorus Karaliok Yauheni, mistr světa ve scratchi, ukrajinský mistr Evropy ve stejné disciplíně Roman Gladysh a samozřejmě také hvězda týmu TUFO-PARDUS Prostějov Wojciech Pszczolarski, trojnásobný mistr Evropy v bodovačce a bronzový z mistrovství světa.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert