Sportovní příběhy pro Vás od roku 1953.

photo
Silniční cyklistika

Sagan vyhrál 3. etapu

Průběžné vedení si s jednosekundovým náskokem udržel Novozélanďan Patrick Bevin, jenž po středečním vítězství dojel pátý.Cyklisté absolvovali na sedmi okruzích kolem Adelaide náročných 146,2 kilometru poté, co si většina týmů odhlasovala, že etapa navzdory vedrům v jižní Austrálii nebude zkrácena. Bývalý mistr světa Sagan se nejlépe vypořádal s technickým závěrem a těsně porazil Španěla Luise Leóna Sáncheze. Třetí skončil loňský celkový vítěz Daryl Impey z JAR.

celý článek
photo

Časovkář Bevin ve žlutém

Spurt ovládl bevin před Australanem Calebem Ewanem z belgického celku Lotto – Soudal a trojnásobným mistrem světa Slovákem Peterem Saganem (BORA – hansgrohe). Závěr etapy ovlivnil hromadný pád pár set metrů před cílem, na který doplatilo i několik favorizovaných spurterů. Slovenský borec Peter Sagan se stále zlepšuje a očekává se jeho útok na celkové vítězství.

celý článek
photo
Cyklokros

BLOG čtenářů: Cyklokrosová mafie?

Po závodě MČR CX 2018 (Holé Vrchy u Mladé Boleslavi), v posledních dnech tolik diskutovaném, jsem se rozhodl utišit rozbouřené vody. Jak to již bývá, pár dní po závodě emoce, napětí a stres, trochu ochladnou.

celý článek
photo

Musí dvacetkrát vyhrát

Z bývalého amerického týmu BMC odešli všichni ostatní lídři a Belgičan je nyní hlavní postavou týmu. „Musím na jaře vyhrát jednorázovou klasiku,“ říká nyní hvězda celku CCC v rozhovoru pro belgický deník Het Nieuwsblad.

celý článek
photo
Cyklokros

Zdeněk Štybar doma neuspěl

Smířený se čtvrtým místem, za které se však dočkal v cíli bouřlivého aplausu od diváků, dokončil závod republikového šampionátu mistrovství České republiky cyklokrosařů v Holých Vrších u Mladé Boleslavi Zdeněk Štybar.

celý článek
photo

Lyžař - skokan chce vyhrát cyklistické Giro

Slovinský specialista na etapové závody se na italskou Grand Tour vydá podruhé v kariéře. Jeho týmový kolega z nizozemské stáje Jumbo – Vusma Steven Kruijswijk se vrátí na Tour de France a Vueltu.

celý článek
photo
Cyklokros

Štybar v terénu až jednadvacátý

Bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a nyní jezdec WorldTour týmu v silniční cyklistice – rodák ze západočeského Stříbra Zdeněk Štybar obsadil při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu v závodě Světového poháru v belgickém Heusden-Zolderu 21. místo těsně za dalším Čechem Michaelem Borošem.

celý článek
photo

Český král nepojede Giro

Jedním z jeho vrcholů bylo šesté místo na světovém šampionátu v rakouském Innsbrucku, nejlepší výsledek v silničním závodě mistrovství světa v historii samostatné České republiky. V Praze byl vyhlášen králem české cyklistiky 2018.

celý článek
photo

Bardet lídrem na Tour de France

Celek Ag2R La Mondiale představil i novou posilu, kterou je finský vrchař Jaakko Hänninen, bronzový závodník z Mistrovství světa v kategorii U23. Ag2R La Mondiale nastoupí do nové sezóny s 27 závodníky, Jaakko Hänninen se k týmu připojí až od srpna 2019 a zatím bude sbírat zkušenosti na menších závodech.

celý článek
photo

S cyklistikou je konec, podniká v Monte Carlu

Pozzato patří k nejvýraznějším osobnostem posledních let, přestože monumentální klasiku vyhrál jen jednu.Filippo Pozzato se o svém konci v sedle závodního kola svěřil italskému sportovnímu deníku Gazzetta dello Sport.