Silniční cyklistika

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

celý článek
Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

celý článek
Silniční cyklistika

Strážci parku drsně napadli závodníka stáje NTT (Dimension Data)

Konflikt se strážci národního parku u Kapského Města v Jihoafrické republice, do kterého se vydal na tréninkovou jízdu, skončil pro jihoafrického cyklistu Nicholase Dlaminiho zlomeninou ruky. Podle vedení parku si kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT (loni Dimension Data) způsobil zranění sám, když se bránil zadržení.

celý článek
Silniční cyklistika

Superstar team: Z Corendon Circus vznikl Alpecin - Fenix

Mathieu van der Poel, Ceylin Alverado, Sam Gaze, Ronja Eibl mění název svého superstar týmu, v silniční první divizi (prokontinentální celek) bude i Petr Vakoč. Tým Corendon-Circus, domovská stáj bikového, cyklokrosového i etapového fenoména Mathieu van der Poel z Nizozemska, změnil své jméno a v sezóně 2020 se bude nazývat Alpecin-Fenix.

celý článek
Silniční cyklistika

Vyhraje Peter Sagan bodovací soutěž na Giro d´Italia i na Tour de France?

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan potvrdil účasť na Gire, v jeho plánoch zostáva aj Tour de France a oprávnene sa rozprúdila diskusia, či môže ovládnuť bodovaciu súťaž na obidvoch podujatiach a odniesť si zelený aj cyklámenový dres.

celý článek
Silniční cyklistika

Plány Romana Kreuzigera: Ardeny a Tour de France s olympiádou

Sezona 2019 nebyla zdaleka ideální. Nahoru a zase dolů. Roman Kreuziger upadl na Valonském šípu a naděje na stoupající formu byla rázem tatam. Když se na Tour dobře rozjel a atakoval první patnáctku, přišel další nepříjemný pád a konečná šestnáctá příčka. Ke konci roku zase trápilo elitního cyklistu nachlazení, kvůli kterému nedojel několik závodů. Na další specifický olympijský rok se ale už teď těší a vyhlašuje tři velké cíle.

celý článek
Cyklistika

Van Aert se po pádu na Tour de France vrátil k závodům

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert se více než pět měsíců po těžkém pádu na Tour de France postavil poprvé na start závodu. Pětadvacetiletý Belgičan absolvoval páteční Azencross v Loenhoutu a obsadil páté místo.

celý článek
Cyklistika

NEUVĚŘÍTE: Maďarský cyklista ve WordTour? Mitchelton – Scott mimo hru?

Maďarský cyklistický objev posledních sezón Barnabás Peák je první posilou celku Mitchelton - Scott pro příští sezónu. Barnabás Peák začne v australském celku WorldTour Mitcheltonu - Scott už letos na stáži. Poprvé od roku 2012, kdy svou kariéru ukončil László Bodrogi, bude mít maďarská cyklistika profesionálního závodníka na nejvyšší úrovni. Dvacetiletý Barnabás Peák přestoupí na začátku příštího roku do australské sestavy Mitchelton - Scott. Peák

celý článek
Dráhová cyklistika

Bývalý dráhařský mistr světa strávil v Thajsku čtyři noci ve vězení

Bývalý mistr světa a olympijský medailista v dráhové cyklistice Marc Ryan strávil čtyři noci v thajském vězení. Sedmatřicetiletý Novozélanďan byl zatčen kvůli tomu, že pracoval v Bangkoku jako trenér ve sportovním centru bez pracovního povolení.

celý článek
Cyklokros

Kateřina Nash přišla v Heusden-Zolderu o vedení v SP, Štybar až ve čtvrté desítce

Kateřina Nash spadla z prvního místa v průběžném pořadí Světovém poháru cyklokrosařek. České reprezentantce se nepovedl závod v belgickém Heusden-Zolderu, kde obsadila patnáctou příčku. Vyhrála Lucinda Brandová a do čela seriálu se dostala jiná Nizozemka - v cíli druhá Ceylin del Carmen Alvaradová. Zdeněk Štybar dojel v závodu mužů při krátkodobém návratu k cyklokrosu dvaatřicátý.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert