Silniční cyklistika

Slovinec Tadej Pogačar je už nyní velkým favoritem Tour de France

Nadvláda mladých závodníků pokračuje. Belgičan Remco Evenepoel slavil vítězství na Vuelta a San Juan v Argentině a Slovinec Tadej Pogačar na ještě mnohem prestižnějším závodě Kolem Valencie. Slovinec už teď patří k velkým favoritům letošní Tour de France.

celý článek
Silniční cyklistika

Osmatřicetiletý venezuelský cyklista chce jet znovu na Grand Tour

José Rujano, třetí muž z Gira 2005, který v dresu venezuelské reprezentace startuje na právě probíhajícím San Juanu, by se rád vrátil znovu na Grand Tour, přestože mu bude příští měsíc už 38 let. Zda jde o nesplnitelný sen, nebo o reálnou možnost, zjistíme už za pár dnů, kdy 5. etapa argentinského závodu končí na Alto Colorado v nadmořské výšce 2624 metrů a je určena především pro vrchaře specialisty, jímž Rujano vždy byl (162 cm, 48 kg).

celý článek
Silniční cyklistika

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

celý článek
Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

celý článek
Silniční cyklistika

Strážci parku drsně napadli závodníka stáje NTT (Dimension Data)

Konflikt se strážci národního parku u Kapského Města v Jihoafrické republice, do kterého se vydal na tréninkovou jízdu, skončil pro jihoafrického cyklistu Nicholase Dlaminiho zlomeninou ruky. Podle vedení parku si kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT (loni Dimension Data) způsobil zranění sám, když se bránil zadržení.

celý článek
Silniční cyklistika

Superstar team: Z Corendon Circus vznikl Alpecin - Fenix

Mathieu van der Poel, Ceylin Alverado, Sam Gaze, Ronja Eibl mění název svého superstar týmu, v silniční první divizi (prokontinentální celek) bude i Petr Vakoč. Tým Corendon-Circus, domovská stáj bikového, cyklokrosového i etapového fenoména Mathieu van der Poel z Nizozemska, změnil své jméno a v sezóně 2020 se bude nazývat Alpecin-Fenix.

celý článek
Silniční cyklistika

Vyhraje Peter Sagan bodovací soutěž na Giro d´Italia i na Tour de France?

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan potvrdil účasť na Gire, v jeho plánoch zostáva aj Tour de France a oprávnene sa rozprúdila diskusia, či môže ovládnuť bodovaciu súťaž na obidvoch podujatiach a odniesť si zelený aj cyklámenový dres.

celý článek
Silniční cyklistika

Plány Romana Kreuzigera: Ardeny a Tour de France s olympiádou

Sezona 2019 nebyla zdaleka ideální. Nahoru a zase dolů. Roman Kreuziger upadl na Valonském šípu a naděje na stoupající formu byla rázem tatam. Když se na Tour dobře rozjel a atakoval první patnáctku, přišel další nepříjemný pád a konečná šestnáctá příčka. Ke konci roku zase trápilo elitního cyklistu nachlazení, kvůli kterému nedojel několik závodů. Na další specifický olympijský rok se ale už teď těší a vyhlašuje tři velké cíle.

celý článek
Cyklistika

Van Aert se po pádu na Tour de France vrátil k závodům

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert se více než pět měsíců po těžkém pádu na Tour de France postavil poprvé na start závodu. Pětadvacetiletý Belgičan absolvoval páteční Azencross v Loenhoutu a obsadil páté místo.

celý článek
Cyklistika

NEUVĚŘÍTE: Maďarský cyklista ve WordTour? Mitchelton – Scott mimo hru?

Maďarský cyklistický objev posledních sezón Barnabás Peák je první posilou celku Mitchelton - Scott pro příští sezónu. Barnabás Peák začne v australském celku WorldTour Mitcheltonu - Scott už letos na stáži. Poprvé od roku 2012, kdy svou kariéru ukončil László Bodrogi, bude mít maďarská cyklistika profesionálního závodníka na nejvyšší úrovni. Dvacetiletý Barnabás Peák přestoupí na začátku příštího roku do australské sestavy Mitchelton - Scott. Peák

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert