Ostatní

MS v softballu mužů poprvé v ČR: Kuba a Venezuela roli favorita plní

Kuba poměrně překvapivě vyzrála na Mexiko, a to ještě celkem suverénně 7:2. Singapur v napínavém boji nakonec udolal Jihoafrickou republiku 4:3. Nový Zéland podle předpokladů neměl s Botswanou nejmenší problém a triumfoval 7:0. Podobně suverénně si počínala i Venezuela, jež porazila Nizozemce 9:1. Japonci si po včerejší bitvě s Čechy připsali tentokrát snadnou výhru 10:0 nad Filipínami. Austrálie předčila Dánsko 5:3, to získalo tři body jediným odpalem.

celý článek
Cyklistika

Nizozemka Terpstraová vyhrála Český pohár v Bedřichově

Víkendové rozmary počasí si se závodníky pěkně pohrály. V Bedřichově mohli ale nakonec diváci vidět jeden z nejzajímavějších závodů sezony. Pátý, předposlední díl Českého poháru XCO pokračoval v neděli 16. června závody juniorských a elitních kategorií v Bedřichově. Dopolední počasí pozlobilo mládežnické kategorie, hustý déšť trať dočasně rozbahnil, ale vyprahlý terén v horském prostředí rychle vysychal, takže elitní ženy, které nastoupily na startovní čáru třicet minut po poledni, měly takřka ideální podmínky.

celý článek
Hokej

CHANCE LIGA: Přímý postup vítěze do extraligy

Druhá nejvyšší soutěž prochází velkými změnami. Chance liga má nový hrací systém, vrací se například předkolo play - off a její vítěz přímo postupuje do extraligy. V soutěži se zároveň mění i některé technické normy: v nejdůležitějších utkáních play off se bude hrát prodloužení až do rozhodnutí a do zápasu může nově zasáhnout 21 hráčů bez jakéhokoliv věkového omezení. Po sedmi letech se vrací finále play - off, které rozhodne o mistrovi Chance ligy a hlavně o postupujícím do nejvyšší soutěže. Je tu ale jedno omezení, s kterým musí favorité dopředu počítat.

celý článek
Hokej

2. liga ČR: Příbram koupila licenci, Čína bude hrát v Berouně

Třetí nejvyšší soutěž ČR (2. hokejovou ligu) čekají velké změny. Bude hrát 27 klubů! Přihlášku nepodaly Orlová a Český Těšín. Už dřív se licence zbavily Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem má být zimní stadion v Berouně.

celý článek
Hokej

Změna v Chance lize: 19 hráčů do pole bez věkového omezení

Před novou sezonou prošel výraznými změnami hrací model Chance ligy, k úpravám zároveň došlo i v technických normách soutěže. Už jsme informovali například o tom, že v rozhodujících zápasech play off se bude hrát prodloužení až do doby, kdy některý z týmů vstřelí gól. O vítězi už tedy v nejdůležitějších utkáních nebudou rozhodovat nájezdy. A je tu i další novinka!

celý článek
Fotbal nižší soutěže

Líšeň vyhrála MSFL a postupuje do druhé ligy FNL

Díky výhře v Hodoníně a porážce Frýdku v Hlučíně zvítězil Líšeň v celé MSFL. Po bodové ztrátě v Uničově by na postup Líšně málokdo vsadil třeba i pověstnou zlámanou grešli. V poločasu utkání v Hodoníně ještě méně. Líšeňští odcházeli do kabin z tropického počasí se svěšenou hlavou. Měli sice dobrý vstup do utkání. Machálek mohl krátce po úvodním hvizdu dát vedoucí gól, ale na jaře se mu prostě nevede. Po třech zmařených šancích hostů přišel hodonínský aut.

celý článek

Valcíři z Frýdku – Místku přišli o postup do FNL

Nevyšlo to. Valcíři se po celé jaro rvali, na vytoužené první místo v MSFL to nakonec ale o chlup nevyšlo. Úkol mužstva však byl splněn, sezonu fotbalisté Frýdku totiž zakončili na pěkném třetím místě tabulky. Frýdek-Místek měl před posledním kolem náskok dvou bodů na druhou Líšeň. Ta měla ale lepší vzájemné zápasy, a tak museli frýdecko-místečtí ve svém utkání zvítězit. Zpočátku jim hrálo všechno do karet, protože jejich soupeř o prvenství v MSFL prohrával v Hodoníně. Jenže v šestatřicáté minutě prohrával už i Frýdek.

celý článek

Houstouň remizovala s Motorletem a postupuje do ČFL

Hostouň dotáhla svoje celosezonní snažení do konce a slaví zaloužený postup do ČFL. První půli začala domácí Hostouň tlakem a velkou tutovku zahodil Štěpán Hájek. Udeřilo však překvapivě o pár chvil později na druhé straně hřiště. V 6. minutě se prosadil Martin Filip - 0:1. Pro domácí tak očekávaný velký den nezačal šťastně, ale dokázali se z tohoto momentu postupně oklepat. V 17. minutě vyrovnal střelec domácích Václav Laušman jednu z nejdůležitějších branek v ročníku - 1:1.

celý článek

SKF Vrchovina se udržela v MSFL

Nečekanou výhru 4:2 slavili fotbalisté Vrchoviny v Kroměříži a díky ní se zachránili.V posledním zápase letošní sezóny MSFL přivítali Hanáci celek, který se snažil využít teoretickou šanci na záchranu. Domácí nastoupili bez zraněného Zavadila, druhý stoper Matoušek měl třízápasovou stopku za vyloučení, Motal byl na svatbě sestry a trenér Červenka tak musel hodně improvizovat. A hosté jako by horší rozpoložení Hanáků vycítili, od první minuty vysoko napadali jejich rozehrávku, která byla navíc velmi pomalá a nejistá. Oproti tomu hrála Vrchovina rychle, kvalitně a s obrovským nasazením.

celý článek
Hokej

CHANCE liga mění pravidla, může se hrát až do rána

Kromě hracího systému se v Chance lize, po vzoru Tipsport extraligy, mění také prodloužení při zápasech play off. Jak bude vypadat? V úvodních dvou částech soutěže zůstává vše při starém. Pokud nebude určen vítěz v základní hrací době, po tříminutové přestávce následuje pětiminutové prodloužení s brankářem a třemi hráči v poli na každé straně. Nepadne-li v něm gól, rozhodnou nájezdy.