Hokej Reprezentace

Národní hokejový tým ČR vyhrál Karjala Cup

Česká hokejová reprezentace má za sebou velmi úspěšný Karlaja Cup. Svěřenci trenéra Miloše Říhy porazili Švédsko, Finsko i Rusko a turnaj jednoznačně ovládli.

celý článek
Fotbal zahraniční

Flick si vysloužil důvěru Bayernu Mnichov, odnesl to Dortmund

Bayern Mnichov před týdnem schytal výprask ve Frankfurtu a v týmu panovala hodně ponurá nálada, stačilo pak jenom několik dní a vše se obrátilo téměř o 180 stupňů. Vedení se odhodlalo ke změně trenéra, Nika Kovaće dočasně nahradil jeho asistent Hansi Flick a začal výborně...

celý článek

Třetí kouč v Bundeslize padl, Mainz hledá nového trenéra

V německé lize v průběhu jednoho týdne skončil už třetí trenér. Bayern Mnichov se nedávno rozloučil s Nikem Kovaće, 1. FC Köln už nevede Achim Beierlorzer a nového kormidelníka bude mít také Mainz, na rozvázání spolupráce se s vedením dohodl Sandro Schwarz...

celý článek

Překvapivé pořadí v Bundeslize, Werder Brémy pošesté nebodoval

Porážku Werderu po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátili ani obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka. Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první bundesligový gól Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, u míče byl ale rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do odkryté brány.

celý článek

Společnost Kaufland je novým partnerem českého hokeje

Společnost Kaufland, tuzemská jednička mezi obchodními řetězci, vstupuje do dlouhodobého partnerství s českým hokejem. Se značkou Kauflandu bude spojen nejen hokejový národní tým mužů či nejvyšší hokejová soutěž, ale také mládežnické projekty, univerzitní hokej, ženský hokej nebo slavnostní události jako Zlatá hokejka.

celý článek
Basketbal

Basketbalisté Nymburka poprvé prohráli v Champions League, s hvězdným Tenerife

Série 38 utkání bez porážky a stoprocentní bilance v Lize mistrů jsou minulostí. V úterý večer jsme na domácí palubovce pražské Královky nestačili na španělské Tenerife, kterému jsme v souboji o první místo ve skupině C podlehli 68:78. Díky pozitivní bilanci nicméně stále zůstáváme mezi postupovou čtyřkou. Naším nejlepším střelcem byl se 13 body Vojtěch Hruban, celek z Kanárských ostrovů pak táhl za čtvrtým triumfem v soutěži se 17 body Lahaou Konaté.

celý článek
Fotbal

Čtvrtfinále MOL Cupu: Sparta vyzve Baník

Ve čtvrtek po poledni bylo vylosováno čtvrtfinále aktuálního ročníku MOL Cupu. Čtyři poslední dvojice jubilejního šedesátého ročníku vylosoval v sídle FAČR Josef Jelínek. Vicemistr světa z roku 1962 a účastník finále proti Brazílii vyhrál trofej pro vítěze domácího poháru v letech 1961, 1965 a 1966. V tom prvním zápase nastoupil ve svých dvaceti letech a jedním gólem přispěl k výhře Dukly Praha 3:0 nad Dynamem Žilina.

celý článek
Fotbal

ČFL: Viktoria Plzeň B – Sparta Praha B 0:2

V odloženém 10.kole ČFL čekala rezervu Sparty cesta do Plzně, kde vyzvala B-tým Viktorie. Domácí Viktoria byla častěji u míče, ale nebezpečnější byla Sparta, která se radovala z první vstřelené branky ve 33. minutě, když pas Karabce zužitkoval Juliš. Po změně stran se skóre měnilo ještě jednou, a to když v 74. minutě proměnil Juliš pokutový kop po faulu na Marečka. Sparta porazil Viktorii Plzeň 2:0. Vítězstvím se rezerva Sparty přiblížila vedoucímu Táborsku.

celý článek
Silniční cyklistika

Petr Kelemen přestoupil do CCC Development Teamu

Český cyklista Petr Kelemen bude jezdit za celek CCC Development Team. V polské farmě WorldTour sestavy CCC bude působit dva roky. Petr Kelemen patří k nejtalentovanějším českým cyklistům současnosti. Juniorský mistr republiky na silnici z loňského roku a jeden z nejlepších českých dráhařů strávil letošní sezónu v Centru UCI v Aigle, absolvoval i Tour de l'Avenir a od příštího roku bude reprezentovat polskou sestavu.

celý článek

Kolem Kalifornie příští rok nebude

Oblíbený etapový závod Petera Sagana Kolem Kalifornie se v roce 2020 konat nebude. Oznámil to vlastník závodu, společnost AEG. Závod Kolem Kalifornie se na scéně udržel čtrnáct let, ale patnáctý ročník se v roce 2020 konat nebude. Pořadatelé oznámili pozastavení závodu, je možné, že v budoucnu se Kolem Kalifornie opět pojede, ale moc pravděpodobné to není. Zaniká také ženský závod Kolem Kalifornie.