photo
Dráhová cyklistika

Padl nový světový rekord v cyklistické hodinovce

Victor Campenaerts je novým světovým rekordmanem v hodinovce. Na velodromu v mexickém Aguascalientes ujel cyklista stáje Lotto Soudal za hodinu 55,089 km a dosavadní maximum, které držel z roku 2015 Bradley Wiggins, vylepšil přesně o 563 metrů.

celý článek
photo
Hokej Reprezentace

V Příbrami se hraje Evropský pohár mladých hokejistek

Zimní stadion v Příbrami na osm dnů ožívá dívčím hokejem. Od 22. do 29. dubna hostí Evropský pohár hráček do 16 let, tedy neoficiální mistrovství Evropy pro nejmladší kategorii. Česká reprezentace pod vedením trenéra Romana Heindla obhajuje stříbro z prvních dvou ročníků.

celý článek
photo
Tenis

STADIÓN exkluzivně od investigativního reportéra Václava Prokůpka: Vyšetřování korupce v tenise

Do vážných problémů s Jednotkou pro bezúhonnost tenisu (TIU) se dostal brazilský tenista a bývalý 69. hráč světa, Joao Souza. TIU Brazilci s okamžitou platností vydala dočasné pozastavení činnosti kvůli probíhajícímu vyšetřování dalšího případu korupce a ovlivňování výsledků.

celý článek
photo
Tenis

Kdo porazil Federera 6:0, 6:0?

Roger Federer na okruhu ATP zatím pouze čtyřikrát musel přetrpět situaci, kdy obdržel neoblíbeného kanára. V roce 1998 prohrál set 0:6 s Vincem Spadeou, Patem Rafterem a Byronem Blackem. V roce 2008 ve finále French Open se to samé stalo v utkání s Rafaelem Nadalem. Ale prohrát dvakrát 0:6?

celý článek
photo
Tenis

Kráska Sabatiniová znovu na vrcholu

Bývalá argentinská tenistka Gabriela Sabatiniová se dočkala od Mezinárodní tenisové federace nejvyššího možného ocenění. ITF udělila olympijské medailistce ze Soulu Cenu Philippa Chatriera.

celý článek
photo
Tenis

Novak Djokovič má na dosah Connorse a Lendla

Triumfem na letošním Australian Open se patnáctinásobný grandslamový vítěz Novak Djokovič osamostatnil na třetím místě historických tabulek v počtu grandslamových titulů od Peta Samprase. Vzhledem ke své žebříčkové dominanci může brzy měnit i další historické zápisy.

celý článek
photo
Tenis

Láme rekordy v dvojchybách

Nejlepší tenisová léta drobné Italky jsou zřejmě minulostí. Bývalá světová pětka a dříve vyhlášená antukářka Sara Erraniová zažívá katastrofální vstup do sezóny a schytává jednu porážku za druhou. Vítězka devíti turnajů WTA se navíc nebývale trápí na servisu, který je už tak považován jako jeden z nejpomalejších na okruhu.

celý článek
photo
Hokej

STADIÓN EXKLUZIVNĚ: Real Madrid mění dresy

Real Madrid držel dlouhou dobu pod pokličkou své velkolepé plány na přebudování tradice. Pryč s bílou, která se navíc špatně pere! Ve spolupráci s oděvním gigantem Adidas dnes na Santiago Bernabéu oficiálně prezentoval nové, revoluční dresy pro sezónu 2019/20.

celý článek
photo
Hokej

Veteráni posunuli Český Těšín a Louny blíže druhé lize

Český Těšín přehrál Jindřichův Hradec 5:2 a Louny přetlačily Novou Paku 4:3. Právo účasti ve druhé lize získají vítězové obou sérií, které mají na programu jen dva zápasy. Odvety na jihu a východě Čech jsou na programu v sobotu 6. dubna. Pokud by v základní hrací době znovu uspěly domácí týmy, o postupujících by rozhodovalo pětiminutové prodloužení tři na tři, případně až samostatné nájezdy.

celý článek
photo
Klasické lyžování

TO NENÍ APRÍL: Rekord můstku a český trenér pro Poláky!

Sluníčko, pikniková atmosféra a (alespoň v prvním kole) dlouhé lety. Tradiční program poslední skokanské neděle v Planici nezklamal ani tentokrát. Poprvé v letošním roce jsme navíc viděli let za hranici 250 metrů, který díky výborným povětrnostním podmínkám dokázal letošní suverén Rjoju Kobajaši ustát. Japonský skokan vyhrál nejen dnešní závod, ale také seriál Planica 7 a především malý křišťálový glóbus za lety na lyžích. Čeští skokani se po předčasném ukončení sezony Romana Koudelky finále neúčastnili.

celý článek
ZOBRAZIT další články