Silniční cyklistika

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

celý článek
Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

celý článek
Silniční cyklistika

Strážci parku drsně napadli závodníka stáje NTT (Dimension Data)

Konflikt se strážci národního parku u Kapského Města v Jihoafrické republice, do kterého se vydal na tréninkovou jízdu, skončil pro jihoafrického cyklistu Nicholase Dlaminiho zlomeninou ruky. Podle vedení parku si kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT (loni Dimension Data) způsobil zranění sám, když se bránil zadržení.

celý článek
Silniční cyklistika

Superstar team: Z Corendon Circus vznikl Alpecin - Fenix

Mathieu van der Poel, Ceylin Alverado, Sam Gaze, Ronja Eibl mění název svého superstar týmu, v silniční první divizi (prokontinentální celek) bude i Petr Vakoč. Tým Corendon-Circus, domovská stáj bikového, cyklokrosového i etapového fenoména Mathieu van der Poel z Nizozemska, změnil své jméno a v sezóně 2020 se bude nazývat Alpecin-Fenix.

celý článek
Silniční cyklistika

Vyhraje Peter Sagan bodovací soutěž na Giro d´Italia i na Tour de France?

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan potvrdil účasť na Gire, v jeho plánoch zostáva aj Tour de France a oprávnene sa rozprúdila diskusia, či môže ovládnuť bodovaciu súťaž na obidvoch podujatiach a odniesť si zelený aj cyklámenový dres.

celý článek
Silniční cyklistika

Plány Romana Kreuzigera: Ardeny a Tour de France s olympiádou

Sezona 2019 nebyla zdaleka ideální. Nahoru a zase dolů. Roman Kreuziger upadl na Valonském šípu a naděje na stoupající formu byla rázem tatam. Když se na Tour dobře rozjel a atakoval první patnáctku, přišel další nepříjemný pád a konečná šestnáctá příčka. Ke konci roku zase trápilo elitního cyklistu nachlazení, kvůli kterému nedojel několik závodů. Na další specifický olympijský rok se ale už teď těší a vyhlašuje tři velké cíle.

celý článek
Cyklistika

Van Aert se po pádu na Tour de France vrátil k závodům

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert se více než pět měsíců po těžkém pádu na Tour de France postavil poprvé na start závodu. Pětadvacetiletý Belgičan absolvoval páteční Azencross v Loenhoutu a obsadil páté místo.

celý článek
Cyklistika

NEUVĚŘÍTE: Maďarský cyklista ve WordTour? Mitchelton – Scott mimo hru?

Maďarský cyklistický objev posledních sezón Barnabás Peák je první posilou celku Mitchelton - Scott pro příští sezónu. Barnabás Peák začne v australském celku WorldTour Mitcheltonu - Scott už letos na stáži. Poprvé od roku 2012, kdy svou kariéru ukončil László Bodrogi, bude mít maďarská cyklistika profesionálního závodníka na nejvyšší úrovni. Dvacetiletý Barnabás Peák přestoupí na začátku příštího roku do australské sestavy Mitchelton - Scott. Peák

celý článek
Dráhová cyklistika

Bývalý dráhařský mistr světa strávil v Thajsku čtyři noci ve vězení

Bývalý mistr světa a olympijský medailista v dráhové cyklistice Marc Ryan strávil čtyři noci v thajském vězení. Sedmatřicetiletý Novozélanďan byl zatčen kvůli tomu, že pracoval v Bangkoku jako trenér ve sportovním centru bez pracovního povolení.

celý článek
Cyklokros

Kateřina Nash přišla v Heusden-Zolderu o vedení v SP, Štybar až ve čtvrté desítce

Kateřina Nash spadla z prvního místa v průběžném pořadí Světovém poháru cyklokrosařek. České reprezentantce se nepovedl závod v belgickém Heusden-Zolderu, kde obsadila patnáctou příčku. Vyhrála Lucinda Brandová a do čela seriálu se dostala jiná Nizozemka - v cíli druhá Ceylin del Carmen Alvaradová. Zdeněk Štybar dojel v závodu mužů při krátkodobém návratu k cyklokrosu dvaatřicátý.

celý článek
Silniční cyklistika

Tatarstánec Ilnur Zakarin chce na olympiádu pod neutrální vlajkou

Ilnur Zakarin chce závodit na olympijských hrách v Tokiu, i když to bude pod neutrální vlajkou. Protože na základě v minulosti státem řízeného dopingu v Rusku a neochoty Ruské antidopingové agentury poskytnout světové antidopingové agentuře (WADA) všechny správné podklady má Rusko na čtyři roky zapovězeny všechny významné mezinárodní sportovní akce.

celý článek
Cyklistika

Wanty sebrala sponzora týmu Mathieu Vand der Poela

Společnost Circus opouští tým Corendon a stane se hlavním sponzorem konkurenční sestavy Wanty Gobert. Také vznikne nový cyklokrosový tým s názvem Tormans, navázaný na současné Wanty Gobert. Wanty Gobert dlouhodobě patří k nejlepším druhodivizním prokontinentálním týmům, ale o licenci WorldTour letos nežádal a ve světovém žebříčku obsadil druhé místo za Total Direct Energie, takže získal právo startu na všech velkých jednorázových akcích, ale ne pozvánku na Grand Tours.

celý článek
Silniční cyklistika

Mistr světa v časovce Rohan Dennis přestupuje do Ineosu

Překvapení se nekoná. Australan Rohan Dennis podle předpokladů posílí britský tým Ineos. Dvojnásobný mistr světa v časovce podepsal dvouletou smlouvu. Rohan Dennis byl letos v září propuštěn týmem Bahrain - Merida, zejména kvůli disciplinárním problémům. Devětadvacetiletý Australan rozčilení předčasně opustil Tour de France a s nikým z týmu toto rozhodnutí nekonzultoval. Následně se stal podruhé mistrem světa v časovce, tentokrát zcela suverénně.

celý článek
Cyklistika

Petr Vakoč přestupuje do Corendon - Circus

Oficiálně tým kolem Mathieu Van der Poela sice ještě nezveřejnil kompletní sestavu na rok 2020 a ani Petr Vakoč se nevyjádřil, ale vzhledem k informacím z nejprestižnějších cyklistických serverů je už jasné, že Petr Vakoč bude příští rok jezdit v dresu právě tohoto týmu: Corendon - Circus.

celý článek
Cyklokros

Štybar dojel devatenáctý v závodě Superprestige v Zonhovenu

Trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil v druhém závodu při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu 19. místo v Superprestige v belgickém Zonhovenu. O minulém víkendu byl člen silniční stáje Deceuninck-Quickstep při debutu v terénu v menší konkurenci v Essenu dvanáctý.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert